Nie je rúško ako rúško

ruskoAj my v Gabonge sme dúfali, že v tomto čase už bude po všetkom. Dlho sme sa tejto téme bránili. Keďže situácia stále nevyzerá optimisticky, radi by sme prispeli k tomu, aby Slováci urobili maximum pre čo najskorší návrat k bežnému životu.

Od bytového textilu k textilu ako takému je blízko. Rozhodli sme sa priniesť vám, ktorí ste u nás roky zvyknutí na kvalitu a spoľahlivosť, skutočne kvalitné rúška, ktoré vás maximálne ochránia. 

Lebo... či sa nám to páči, alebo nie, rúška sa pod vplyvom toho, čo sa vo svete deje, stali našou každodennou súčasťou. Už nikto nemôže povedať, že jeho sa to netýka. Koronavírus si ide svoje. Zostáva nám len správať sa zodpovedne. Chrániť seba aj okolie a veriť v svetlo na konci tunela.

Rúško je povinné už aj keď ideme do prírody. Bez rúška už ani na krok. 

Možno sa pre teenegerov ochranné rúška stali hitom, ladia si ich s oblečením. Mnohé  však slúžia viac na ozdobu, ako na účel, pre ktorý sú určené. A práve preto prichádzame s rúškami zo skutočne kvalitného a bezpečného materiálu. Vyrába ich pre vás na Slovensku spoločnosť s históriou a skúsenosťami v textilnom priemysle. Prezradíme vám, ako sa môžete kvalitným rúškom ochrániť ešte viac. 

Aké by malo byť skutočne bezpečné rúško?

Praktické rúško

Rúško by vám malo dobre sadnúť. Mali by ste mať zakrytý nos, aj ústa. Malo by dobre držať, tesniť, ale na druhej strane, nemalo by vás tlačiť, obmedzovať. Malo by sa vám dať s rúškom v pohode rozprávať. Preto je Gabonga rúško vrstvené a má kvalitnú gumičku, ktorá vydrží aj viacnásobné pranie. To vám zabezpečí komfort a nie stiesnený pocit.

Zdravotne nezávadné rúško

Ako sme už vyššie spomenuli, malo by byť nie na parádu, ale na účel. Na Gabonge preto nájdete neutrálne biele rúška. Z pohľadu zdravia a ochrany je pre nás kľúčový materiál, z ktorého rúško pre vás vyrábame.  Ten je rovnaký, ako sa používa na výrobu plachty, je nezávadný, otestovaný, certifikovaný. Je to 100 % bavlna.  Zvolili sme ju preto, že je vzdušná, zároveň savá a na dotyk príjemná.

Keď dýchame, rozprávame sa, kýchame, bavlna má oveľa väčšiu schopnosť absorbovať, lepšie saje, čo sa o synetike nedá povedať. Navyše, je našej pleti aj najmilšia. Ako sme už mali možnosť zistiť, nosenie nekvalitného rúška prináša nielen komplikované dýchanie, ale aj problémy s pleťou, obzvlášť v slnečných dňoch, ktorých je stále viac. Suchú a citlivú pleť zaparovanie pod rúškom dráždi a vysušuje. Mastná a problematická má teraz ešte viac sklony k akné. Ideálnou prevenciou aj pred týmito nežiadúcimi účinkami je 100 % bavlna.

Sterilizované rúško

Gabonga rúška sú určené na viacnásobné použitie, nie sú jednorazové. Bez dezinfekcie sa v rúšku hromadia patogény a zvyšuje sa riziko infekcie. Odporúčame preto o rúško sa starať. Niekoľkonásobné pranie zvládne v pohode a to aj pri vysokých stupňoch. 

Bavlnene rusko na tvar - gabonga

Môžete ho prať pri 95 stupňoch, resp. vyvárať. Aj žehliť na vysokej teplote alebo aj parnou žehličkou s generátorom. Toto rúško má riadnu etiketu so symbolmi ošetrovania, ako sa dá prať, sušiť, či žehliť. Rovnakú etiketu, akú máte na akomkoľvek inom textilnom produkte. Po použití odporúčame rúško vyprať a žehliť pri vysokej teplote. Je vhodné aj na sterilizáciu parou. 

Je dôležité rúška prať, pravidelne dezinfikovať a ideálne mať ich doma v rezerve aspoň 3 a striedať.  

Slovenské rúško

Už roky vám dodávame napínacie plachty. Skromne si dovolíme povedať, že patríme medzi topku na Slovensku. Očakávajte teda kvalitu, na akú ste u nás zvyknutí. Vaša spokojnosť a v tomto prípade aj vaše zdravie, nie je fráza, ale náš záujem.

Prajeme vám a vašim rodinám veľa zdravia, nech vás koronavírus obchádza. A nech si všetci spoločne môžeme čím skôr s pokorou a bez obáv užívať slnečné dni. O tom, aké dôležité je zdravie, už vieme svoje. 

   Ochranné rúško >