Chcete oživiť interiér? Vyskúšajte 3D tapety na stenu!

Milovníci kreatívnych stien, zbystrite pozornosť! 3D tapety sa hodia na stenu do detskej izby, do obývačky či do spálne. Spravte zo svojho domu originálne miesto a vdýchnite každej miestnosti ducha výnimočnosti! Ako na to?

Nalepte 3D tapety s rozprávkovou postavičkou na stenu do detskej izby

Nič nerozžiari detská očká tak, ako možnosť mať svojich obľúbených hrdinov stále pri sebe. Chlapci budú mať radosť z 3D tapety s Bleskom McQuinnom či Spidermanom a dievčatká zase poteší prítomnosť Disney princezien alebo Anny, Elsy a Olafa z Ľadového kráľovstva. A viete čo je na 3D tapetách najlepšie? Pokryjú celú stenu a tým kompletne zmenia dizajn a atmosféru celej detskej izbičky! Vaše ratolesti určite ocenia, ak im vyberiete čo najfarebnejšie tapety s nápadnými vzormi. S takouto stenou v izbičke predsa ani nemôže byť nuda. 3D tapeta na stenu do detskej izby jednoducho patrí! Môžete pre deti vyskúšať aj kombinácie rôznych druhov doplnkov, ktoré budú niesť motívy ich milovanej rozprávky. Koberec, vankúšiky, deka alebo posteľné obliečky s rovnakým vzorom vytvoria v izbičke dokonalú súhru!

tapeta na stenu Cars

 

Využite 3D tapetu s prírodným vzorom na stenu do spálne

Urobte si zo spálne oázu pokoja, v ktorej si užijete dokonalý odpočinok. Do spálne sa hodia zase prírodné motívy, ktoré ukľudnia telo aj myseľ. Palmy, pláž, prostredie lesa či džungle, to sú motívy, pri ktorých sa vám bude zaspávať skutočne sladko. Rozmýšľate ako vhodne doladiť farby, aby izba nepôsobila s tapetami gýčovo? Farebné tóny tapety sa snažte zladiť s farebným zložením spálne. Ak máte spálňu s nápaditým nábytkom a tmavou podlahou, odporúčame vám voliť svetlejšiu tapetu, ktorá izbu doslova rozjasní. Ak máte v spálni jednoduchší a svetlejšie ladený nábytok, výrazná a farebná tapeta bude pre vašu to pravé orechové.

letná tapeta na stenu

 

Umiestnite 3D tapetu na stenu s motívom mesta do obývačky

3D tapety dodajú vašej obývačke punc jedinečnosti! Steny obývačky môžete ozdobiť tapetami, ktoré rozžiaria celú miestnosť a dodajú jej neopakovateľnú atmosféru. Keďže obývačka je spoločenská miestnosť do ktorej chodia návštevy, každý ju chce mať čo najkrajšiu a najútulnejšiu. Do obývačky sa najviac hodia jednofarebné tapety alebo tapety s jemnejšími či neutrálnejšími vzormi. Výbornou voľbou bude, ak pri výbere tapiet do obývačky siahnete po tapetách so živými mestskými vzormi alebo s motívom historickej pamiatky, paláca či zámku. Berte do úvahy aj veľkosť obývačky. Ak je malá a potrebujete ju opticky zväčšiť a rozšíriť, využite hru svetla a zvoľte tapetu vo svetlých a jasných farbách.

Paríž tapeta na stenu 3D

 

Ako nalepiť tapetu na stenu?

Obávate sa lepenia tapiet na stenu? Žiadny strach! Tapety pohodlne dostanete na stenu pomocou lepidla alebo vďaka obojstrannej lepiacej páske. Pred kúpou tapety si odmerajte rozmery steny a uistite sa, že je dostatočne veľká na to, aby sa na ňu tapeta zmestila. Tapetu lepte po jednotlivých dielikoch. Postup je úplne jednoduchý! Najprv položte tapetu smerom dolu na ploché miesto a na jej zadnú stranu naneste lepidlo na tapety. Počkajte maximálne 1-2 minút, kým lepidlo vsiakne. Potom priložte tapetu na stenu, vyhlaďte ju a silno pritlačte. Takýmto nenáročným spôsobom šikovne nalepíte všetky diely tapety. A potom si už len môžete spokojne povedať: „Hotovo. Parádna stena je na svete.“

Dekoračné samolepky, Walltastic

 

Tak vidíte. Tapety na stenu zďaleka nie sú minulosť. Naopak, opäť sú v móde! A najmä tie s 3D efektom. Sú cenovo dostupné pre každý rozpočet a naviac, s 3D tapetami môže byť váš domov čokoľvek, na čo si len pomyslíte! Užite si priamo vo svojej obývačke atmosféru kúzelného Paríža, čarovný podmorský svet, preneste si do izby zvieratká z džungle či z lesa alebo si vychutnajte relax pod krásnymi palmami. 3D tapety na stenu s unikátnou grafikou premenia váš domov na jedinečné miesto. Máme pre každého niečo. Stačí si len vybrať.