Závesy sú stále trendy! Prečo im dať svoje áno?

Premeňte svoj domov na miesto, na ktoré sa nielen pekne pozerá, ale fantasticky sa v ňom aj žije! Závesy do bytu rozhodne nie sú doplnkom z dôb dávno minulých. Naopak. Závesy sú dizajnovou a praktickou súčasťou domácnosti. Urobte radosť sebe aj svojmu bytu či domu a povedzte závesom áno. Prekvapí vás nielen ich krása, ale i funkčnosť. Prečítajte si dôvody, prečo sa oplatí ozdobiť okná závesmi a hoďte očkom po našich kúzelných inšpiráciách

1. Závesy do spálne poskytnú perfektné prítmie pre pokojný spánok

Závesy plnia okrem dekoračnej aj tieniacu funkciu. Lúče slnka cez závesy ráno tak ľahko nepreniknú. Umiestniť závesy do spálne je preto určite skvelý nápad! Ak berieme pri výbere závesov do úvahy ich zatemňovaciu schopnosť, rozlišujeme dimout závesy a blackout závesy. Dimout závesy zatieňujú na menej ako 100%. Ponuka týchto závesov na trhu je oveľa pestrejšia ako pri blackoutových závesov. A čo očakávať, pokiaľ sa jedná o blackout záves? Ide o zatemňovací záves, ktorý je tkaný špeciálnou metódou. Medzi 2 textilné vrstvy je pridané čierne vlákno. Zásluhou toho neprepustí blackout záves žiadne svetlo.

 

2. Motívy na moderných závesoch do bytu skrášlia váš domov

Vzdušné, štýlové a krásne. Takýmito slovami by sme mohli definovať moderné dekoračné závesy do bytu. Ideálne je, ak ich farba a štýl ladí so stenami, nábytkom a doplnkami v miestnosti, kde sú zavesené. Ak chcete, aby bol dojem z vašej izby úplne dokonalý, správnou voľbou budú jedinečné kombinované závesy. Perfektná súhra závesu a záclony zabezpečí, že miestnosť bude pôsobiť dizajnovo, ale zároveň útulne. Vyhľadávané sú najmä závesy so záclonami, ktoré siahajú až po zem. Jednoducho, čím dlhšie záclony, tým elegantnejší dojem Stále obľúbené sú klasické biele alebo krémové záclony, ktoré dodávajú miestnosti vkusný a luxusný dojem.

 

3. Vďaka závesom vám nebude vidieť do okien

Zaobstarajte si záves a ochráňte sa pred zrakmi zvedavých susedov. Či už počas dňa alebo večer, keď sa v miestnosti zasvieti, každý má rád súkromie. A závesy sú na to, aby vám ho poskytli! Ak sa chcete zakryť pred nežiaducimi pohľadmi, uprednostnite kombinované závesy pred dekoračnými. Platí totiž: Čím hrubšia látka, tým menšia priepustnosť svetla. Kombinované závesy sú hrubšie ako ľahké dekoračné závesy, preto kombinované závesy odporúčame využívať najmä do spální a do izieb, v ktorých relaxujete.

 

4. Miestnosť bude so závesom pôsobiť útulnejšie

Záves je jednoducho to, čo dodá miestnosti teplo domova. Experimentujte s motívmi, farbami a dĺžkou, aby vaša izba pôsobila čo najpríjemnejšie a lahodila oku. Ak máte radi nežné a jemné vzory, vyberte si kvety v pastelových odtieňoch. Milujete romantiku? Siahnite po pôvabnom závese so srdiečkami. Uprednostňujete štýl vintage? Páčiť sa vám bude motív bicykla či rámikov s retro fotografiami. Nebojíte sa farieb a kontrastu? Voľte nápadité farby, ktoré upútajú pozornosť! Chodíte často na výlety do prírody a obľubujete sa obklopovať jej motívmi aj doma? Skrášlite si byt závesmi s prírodným motívom motýľa, hviezd, rastlín či počasia. Dekoračné závesy jednoducho perfektne zútulnia miestnosť zariadenú v akomkoľvek štýle. Odporúčame vyskúšať ich najmä do obývačky.

 

5. Závesy v byte môžete meniť podľa nálady

Na rozdiel od žalúzii alebo roliet, ktoré sú natrvalo pripevnené k vašim oknám, závesy môžete meniť podľa svojho aktuálneho vkusu, nálady či módnych trendov. Chcete okno opticky zväčšiť? Siahnite po kombinovaných závesoch s menej nápaditým vzorom. Vodorovné pásiky zase okno opticky rozšíria. Možnosť výmeny závesov je praktická vec aj z hľadiska ošetrovania a údržby závesov. Čo teda robiť, ak sa závesy zašpinia? Nie je to žiadna veda! Závesy vyčistíte veľmi jednoducho. Hodíte do práčky, operiete na jemnom programe na 30 °C a záves bude ako nový!

Upustite uzdu fantázii a nakombinujte si aj vy s dizajnovými a praktickými závesmi svoj vysnívaný domov. Moderný vzhľad a príjemné materiály kúskov, ktoré nájdete v našej ponuke, vnesú štipku výnimočnosti a útulnosti aj do vášho príbytku.