5 dôvodov, prečo si vybrať damaškové posteľné obliečky

Chcete sa cítiť v interiéri kráľovsky a zároveň nesiahnuť hlboko do vačku? Poobzerajte sa po damašku! Pokiaľ máte radi pocit luxusu a nestarnúcu eleganciu, damaškové posteľné obliečky budú pre vašu spálňu to pravé. Sú pre vás damaškové posteľné obliečky novinkou? Pripravili sme pre vás užitočné informácie, ktoré prezradia viac o tejto nádhernej textílii. Ak chcete vedieť, prečo sú damaškové posteľné obliečky v posledných rokoch také populárne, čítajte ďalej.

1. Damaškové posteľné prádlo má dlhú životnosť

Kvalitná posteľná bielizeň je základom každej spálne. Damašek je husto tkaná bavlnená textília, vďaka čomu sú posteľné obliečky z tohto materiálu mechanicky pevné a odolné. Táto jednofarebná tkanina so vzormi si dozaista získa srdce každého milovníka netradičného dizajnu. Damašek je reverzný, teda obojstranný, čo je typickým znakom žakárovej tkaniny. Poteší aj všetkých zástancov funkčnosti a fanúšikov praktických vecí v domácnosti. Tajomstvo úspechu tohto kvalitného materiálu damašku spočíva v spôsobe jeho výroby. Ako teda damašek vzniká? Bavlnené vlákno je potrebné pred tkaním mercerovať. Čo sa skrýva pod týmto záhadným slovíčkom? Mercerovanie je zaujímavý proces, pri ktorom sa bavlnené vlákno pod tlakom sploští v soľnom roztoku. Týmto spôsobom získa očarujúci lesk, jemnosť, elasticitu, stálofarebnosť a minimálnu zrážanlivosť. Damaškové posteľné obliečky sú priam nesmrteľné!

damaskove-postelne-navliecky-villa-svetla-modra

 

2. Nechajte sa očariť krásou damaškových obliečok

Elegancia má mnoho tvárí. Damašek je textília, ktorá ju dokonale reprezentuje. Čisté línie, hodvábny lesk, nádherný dizajn a svieže farby. Týmito slovami sa vyznačuje generáciami overený a obľúbený prepych v podobe luxusných damaškových posteľných obliečok. Náročnou technikou tkania vznikajú veľkoplošné vzory s matným a lesklým povrchom. Práve tieto vzory dodávajú žakárovým tkaninám výnimočnosť. Mimoriadny optický efekt je dosiahnutý špeciálnou technológiu a konečnou povrchovou úpravou. Vzory zvyknú byť na okrajoch hrubšie, čím vytvárajú zaujímavý kontrast. A výber farieb je skutočne široký! Bude vašou vyvolenou klasická biela, nežná púdrová, elegantná šedá, jemná svetlohnedá či okúzľujúca fialová? Zvoľte si farbu, ktorá bude najlepšie padne do vašej spálne.

damaskove-postelne-obliecky-victoria-biela

 

3. Prémiová kvalita priadze a dlhá tradícia damašku

Damaškové posteľné obliečky sa môžu pochváliť najvyššou akosťou. Jej základom je výroba damaškových posteľných obliečok z prvotriednej priadze zo 100% bavlny a v kvalite, ktorá zodpovedá švajčiarskemu prémiovému saténu. Vedeli ste, že damašek vyrábali ako vysoko cenenú tkaninu už v Číne pred 1000 rokmi? Značný rozmach výroby tohto materiálu však nastal až neskôr v dvanástom storočí, v sýrskom meste Damask, ktoré bolo v minulosti centrom priemyslu a obchodu. Do Európy sa damašek dostal v štrnástom storočí, keď sa začali z neho tkať látky v Taliansku. Stredoveké damašky boli tkané najmä z hodvábu, vlny alebo ľanu. A čo je na damaškových posteľných obliečkach najlepšie? Aj napriek svojim vlastnostiam a prepychovému vzhľadu, zostávajú damaškové posteľné obliečky stále cenovo výhodné a sadnú každému rozpočtu!

postelne-damaskove-navliecky-victoria-biela

 

4. Damaškové posteľné prádlo je príjemné na dotyk

Po náročnom dni nie je nič lepšie ako zvaliť sa do mäkkých perín a zababušiť sa do perín. Prežite noci v damašeku a vyspite sa doružova. S posteľnými obliečkami z tejto jemnučkej tkaniny zažijete fantastické pohodlie. Vyskúšajte damaškové posteľné obliečky a hebkosť a mäkkosť pocítite doslova na vlastnej koži. Damašek patrí k najpríjemnejším materiálom na svete. Zásluhou neho sa spálňa stane najobľúbenejším miestom vo vašom príbytku. Len si to predstavte. Každú noc snívať krásne sny a ráno sa zobudiť  v objatí tak voňavých a hebučkých perín, že sa vám nebude chcieť z nich ani vstať. Krásny sen, čo poviete? Premeňte ho na skutočnosť!

damaskove-obliecky-kvalitne-gabonga

 

5. Starostlivosť o damaškové obliečky je super jednoduchá

Ak sa rozhodnete pre túto bavlnenú tkaninu, určite oceníte aj skutočnosť, že damaškové posteľné obliečky nepotrebujú špeciálne ošetrovanie. Pri starostlivosti o damaškové posteľné obliečky dbajte na to, aby ste ich nežehlili pri teplote vyššej ako 200 °C. Posteľné obliečky z damašku perte pri maximálnej teplote 95 °C (pred praním sa riaďte vždy symbolmi ošetrovania na výrobku). Pred praním ich obráťte naruby. Damaškové posteľné prádlo neodporúčame bieliť a ani chemicky čistiť. Pokiaľ ide o frekvenciu prania, posteľné obliečky je ideálne prať každý týždeň, alebo minimálne raz za dva týždne. Platí to však nielen pri damaškových, ale prakticky pri všetkých posteľných obliečkach. Posteľné obliečky prichádzajú do priameho styku s našou pokožkou, preto je z hľadiska hygieny veľmi dôležité, aby sme ich často zbavovali prachu a nečistôt.

 

Hit posledných rokov čaká len na vás. Doprajte sebe aj svojim blízkym len to najlepšie a hoďte očkom na našu ponuku jemných, kvalitných a vkusných damaškových posteľných obliečok za fantastické ceny!