Vplyv vôní na človeka

Ako na vás pôsobí vôňa čerstvo zaliatej rannej kávy? Vonia vám váš partner? Skúšali ste si niekedy v zime privoňať k opaľovaciemu krému? Skúste to, ocitnete sa na chvíľu na slnkom zaliatej pláži. Vôňa, vôňa, vôňa... Prezradíme vám pár zaujímavostí o účinkoch vôní a vonných sviečok.

Vôňa nás dokáže nielen naladiť, ovplyvniť naše správanie, rozhodovanie. Pomáha aj na zníženie stresu, vytvorenie pocitu bezpečia, harmónie, nehy, zmyselnosti, či zlepšenie spánku. Vplýva na našu tvorivosť, dokonca aj na naše sebavedomie, fyzickú aktivitu, či chuť upratovať, nakupovať, oddychovať. Už odpradávna ľudia poznali a využívali silu byliniek, vôní a ohňa. V dnešnej dobe sú pre nás ideálnym riešením dekoračné vonné sviečky

Vôňa partnera

Čo si budeme navrávať, vôňa hrá dôležitú úlohu aj pri výbere partnera. Podobne ako zvieratá, aj my, ľudia, podvedome vnímame vôňu partnera a rozhodujeme sa aj podľa nej. Omamná a mužná zmes pižma, pačuli, šalvie a mahagónovej kolínskej podčiarkne zmyselnosť muža. Páni, predtým, ako pozvete na návštevu ženu vášho srdca, rozvoňajte váš byt touto čiernou sviečkou s arómou zdravo sebavedomého muža.

sviečka a muž

Ak sa budete chcieť cítiť ako na romantickej večernej prechádzke, zvoľte sviečku Midnight Jasmine.

Viete, čo je aromamarketing?

Čudovali by ste sa nielen terapeutickým účinkom vôní, ale aj tomu, ako dokážu pôsobiť na naše správanie. Spoločnosť Sony je napríklad prevoňaná vanilkovou a mandarínkovou arómou nie náhodou. Sheraton jazmínom, klinčekmi a figovníkom. Realitní makléri už tiež zistili, že šancu predať dom zvýši vôňa čerstvo upraženej kávy a jablkovej štrúdle. Takže vôňou dokážeme vzbudiť aj chute a potreby, rovnako tak potlačiť negatívne emócie.

Ľahkosti bytia, čistota a neha

Zjemnieť, stíšiť a pocítiť ľahkosť bytia, s tým máme v dnešnom zhone problém. Aróma čistých citrusov, luxusnej vanilky a hrejivej ambry vám pripomenie vôňu malého bábätka.  Je tak nádherná, nevtieravá, nežná a krémová, že razom zjemní a stíši aj vás. A informácia pre tých, ktorí milujú sladké - vanilka vraj navyše nielen upokojuje, ale funguje aj ako náhrada za potešenie zo skladkostí.

Krásna vôňa spôsobuje radosť

Sviečka Anjelské krídla má tiež všetky predoklady zľahčiť všetko ako pierko.

Relaxovať a meditovať

Ani vám sa už nedarí relaxovať? Vyskúšajte levanduľovú sviečku, alebo vôňu harmančeka, šalvie, či medovky. Zapáľte si ju, keď potrebujete vypnúť, zastaviť sa a meditovať, či relaxovať pri knihe, hudbe, joge. Meditačná - upokojujúca vôňa A Calm and quiet place sviečka - vyvážená s jemnou vôňou jasmínu, pačuli a teplým jantárovým pižmom je na takúto príležitosť ako stvorená. 

Vôňa robí zázraky

Pozitívne naladiť a osviežiť

Na osvieženie a vylepšenie nálady pomôže pepermitová, teda mätová vôňa sviečky, sviečka s pomarančovou vôňou, mandarínkovou, či citrónovou trávou. Alebo čerešňová, či niektorá z nádherných kvetinových vôní.

Povzbudiť a doplniť energiu

Mäta, grep, rozmarín, citrón majú povzbudzujúce účinky. Yankee Candle Elevation Passion flower vám prinesie utišujúcu, ale zároveň vitálnu náladu. 

Lepšie sa koncentrovať

Po citróne, eukalypte, rozmaríne alebo citrónovej tráve sa dokážete určite lepšie sústrediť.

Zlepšiť spánok

Máte problém zaspať, alebo máte príliš ľahký spánok? Zapáľte si v spálni pred spaním jasmínovú sviečku a vychutnajte si jej utišujúcu a upokojujúcu arómu. Táto vôňa vám pomôže k pokojnej noci a väčšej bdelosti ďalší deň.

Pohoda v spálni

Svet bez vôní by bol čierno - biely. Je skvelé, že v dnešnom modernom svete máme možnosť vybrať si do svojho života vône, ktoré ho urobia farebnejším a šťastnejším.