Šťastné, veselé, flanelové, nielen vianočné obliečky

Čoskoro nastane čas, keď zima bez opýtania zaklope na dvere. Či sa nám to páči, alebo nie, jeseň sa rozbieha v plnom prúde. Ako posledné roky, tak aj tento, prezujeme sa zo sandál rovno do čižiem a ani sa nenazdáme, sú tu Vianoce. A k nim patrí dobré jedlo, rodinná pohoda, snehová prikrývka, horúci čaj a chuť zababušiť sa po uši do teplých perín.

V predvianočnom čase je všetko o čosi výnimočnejšie, krajšie a aj chladnejšie. Chce to tie správne vianočné obliečky, navyše teplé obliečky, aby sme mohli zaspávať a vstávať do tepla. Aj zimné rána majú svoje čaro.

Odkiaľ prišiel flanel?

Iste ste už počuli slovné spojenie ako flanelová košeľa. Obvyklá asociácia, ktorá sa s týmto výrazom spája je hudobné obdobie grunge a meno Kurt Cobain, to áno. Určite ste ale nepočuli, že korene flanelu siahajú oveľa hlbšie. Tento materiál vznikol vo Walese. Názov pochádza z welšského slova glwan, čo by sa dalo voľne preložiť ako vlna. Vedeli ste, že pôvodne sa z flanelu šilo spodné prádlo? Postupom času však krajčíri dospeli k záveru, že to nie je najlepší nápad. Jeho hrejivé a na dotyk príjemné vlastnosti ho však priam predurčujú na to, aby sa z neho šili kvalitné teplé postelné obliečky na chladné obdobie, ktoré práve začalo.

Vianočné obliečky

Viete, čo dokážu so spáňou urobiť nádherné motívy vianočných obliečok?

Gabonga-vianocne-remarketing1-gabonga

Typicky vianočná červená farba v kombinácii so sobom a károm vyčaruje dojem, akoby ste sa prebúdzali v rozprávkovej zasneženej alpskej dedinke. Spite ako na Santových saniach. Flanelové obliečky Alpenpracht rot, alebo ak chcete provensálske vianočné obliečky, vnesú do vašej spálne to pravé vianočné teplo domova.

Pre modernejšie a trošku konzervatívnejšie duše sú ideálnou voľbou flanelové obliečky Edelwiess grau. Hodia sa skvele do moderného interiéru, ktorému dodajú tú správnu sviatočnú iskru. Majú farby, ktorými nič nepokazíte a navyše, môžete si nimi skrášliť spálňu už dnes, nemusíte čakať na predvianočný čas.

Vianočné obliečky pre deti

Deti milujú Vianoce. A milujú aj svojich štvornohých miláčikov.  A čo tak psík v úlohe vianočného sobíka? Poteší. Vianočné obliečky do detskej izby urobia radostnejším večerné zaspávanie ešte skôr, ako padnú prvé vločky. Sladké sny v príjemnej spoločnosti. Čo poviete, nie sú rozkošní? :)

Gabonga-vianocne-remarketing6-gabonga

Aký film sa vám hneď preženie mysľou, keď sa povedia Vianoce? Predsa Sám doma. Je to klasika, ktorú milujú všetky generácie. Preneste sa do zasneženého newyorkského Central parku. Posteľné flanelové vianočné obliečky Central park granat sú ako vystrihnuté z druhého dielu príbehu o nezbednom Kevinovi. Ale tak elegatné, že sa nebudete vedieť rozhodnúť, či si ich necháte vy, alebo ich dáte do detskej.

Teplé flanelové obliečky

Milujete sneh, zimnú bielu prírodu a snehové vločky? Preneste si kúsok prírodnej krásy do svojej izby, vyberte sa na prechádzku zimnou zasneženou krajinou. Stačí si farby flanelových obliečok zladiť s vašim interiérom.

Gabonga-vianocne-remarketing5-gabonga 

Navyše sa v nich spí fantasticky a bude vám v nich príjemne teplúčko.

Obdarujte seba a svojich najbližších

Chystáte sa niekam na oslavu? Na rodinnú, svadobnú, priateľskú, či vianočnú? Jedno vám vieme slúbiť. Ak ako darček prinesiete krásne flanelové vianočné obliečky, s láskou si každé Vianoce na vás spomenú. A ktoré zimné obliečky vybrať ako darček?  Máme pre vás aj menej odvážne motívy a farby, ktoré ľahko zladiť s každou spálňou. Krásny a navyše praktický darček, ktorý zútulní domov, ocení každý.

Tak šťastné, veselé a flanelové.