Spálňa v provensálskom štýle

Jemnosť, zmyselnosť, romantika, vidiek... Potreba byť sám sebou, na nič sa nehrať, cítiť sa dobre a šťastne. Radi by ste sa zobúdzali ako v čarovnom francúzskom Provensálsku? Nalaďme sa provensálsky a povedzme si, ako zariadiť spálňu v provensálskom štýle.

Francúzi sú povestní romantici a pôžitkári. Vedia si vychutnávať život, jeho chute a vône.

Krásna príroda, útulné dedinky, fantastická kuchyňa, dobré víno, nádherné levanduľové polia, dostanú aj vás. Až tak, že si kúsok tohto čarovného vidieka budete chcieť vytvoriť aj doma. Ako na provensálsky štýl spálne?

Ak sa pohrávate s touto myšlienkou, máme pre vás niekoľko inšpirácií a podôb.

Typicky provensálsky nábytok je bielej farby, príp. z prírodného dreva. Býva rustikálny a často aj s oblými krivkami a nožičkami. Trendy je ošúchaný povrch dreva nielen na nábytku, ale aj na doplnkoch. Jeden z motívov provensálskej potlače textílií vám tiež môže pripomínať vypratý materiál. Taký ten "used look".

Levanduľová spálňa

Keď sa povie provensál, tak sa povie levandule. Krásne, voňavé, svieže, fialové. Tento štýl bývania má svoje čaro aj v exteriéroch. Základná farba je fialová vo všetkých odtieňoch. V kombinácií s bielou pôsobí najčistejšie a najvýraznejšie. Ak máte pocit, že vašej spálni chýba viac tepla, útulnosti, levanduľové motívy vám ju razom zázračne zútulnia.

provensálske posteľné obliečky

Posteľné obliečky Lavante sú toho dôkazom. Na vytvorenie provensálskej atmosféry v spálni ako stvorené. Levandule vám dajú pocit ľahkosti a kockový vzor z druhej strany, pocit domova a bezpečia. Nebudete ich chcieť vymeniť ani v zime.  Stačí už len s citom doladiť ostatné. Pri výbere posteľnej plachty odporúčame vsadiť na prírodnú, krémovú, alebo violet farbu.

Romantická provensálska ružová spálňa

Ste ešte viac romantická duša? Tak si usteľte rovno na ružiach. Je na vás, či sa rozhodnete pre drobnejšie kvietky, alebo výraznejšie veľké 3D kvety, ktoré vyzerajú ako živé. Kvety a bylinky v rôznej podobe, farbe a odtieni nemôžu v tomto francúzskom ponímaní domova chýbať na stole, ani v spálni. Krásne sa dopĺňajú a zmyselnú atmosféru ešte násobia so sviečkami.

kvetinové posteľné obliečky

Tyrkysový provensálsky štýl

Ak by ste si mysleli, že provensál je iba ružový, fialový, marhuľkový a nie je pre vás, tak sa mýlite.  Toto spojenie nádhernej tyrkysovej farby mora, hnedej a kvetinového motívu s vanilkovou, je ďalšou podobou provensálskej spálne s atmosférou neodolateľnej nostalgie.

provensálske návliečky

Luxusná provensálska spálňa

Niečo z provensálu vám sedí, ale tie romantické farby sú na vás až príliš? Štýl tých konzervatívnejších, ktorí nemusia farby, vystihuje práve tento krásny bielo-šedo-zlatý posteľný prehoz. Ako vidíte, provensál môže mať prvky vidieka aj luxusu zároveň. Ešte došperkovať luxusnými doplnkami, rustikálnou lampou, bielo-zlatými hodinami a pohľad na vašu elegantne postlanú provensálsku spálňu vás poteší.

luxusná spálňa

Ale to nie je všetko... Ďalšími posteľnými obliečkami, prehozmi, dekami sa môžete inšpirovať na vašom obľúbenom Gabonga eshope.

Veríme, že teraz si už viete predstaviť provensálsku spálňu aj u vás doma. Tak, ako si oblečiete tú vašu?

Že je provensálsky štýl krásny?

 

(v tomto článku boli použité fotografie výrobkov www.partylite.com)