Rozhovor s expertom Mercedes-Benz o tom, ako vnímajú autá muži a ako ženy

Adam Kurinec je produktový expert Mercedes-Benz. Autá sú jeho srdcovka aj práca už 7 rokov. Aktuálne sa tiež stará o luxusnú čistotu interiérov a exteriérov vozidiel vo svojom novom štúdiu Detail Man. Má teda bohaté skúsenosti aj s nákupnými zvyklosťami a rozdielmi medzi mužmi a ženami, čo sa týka áut. Prezradil nám pár pikošiek.

1. Auto je miesto, kde mnohí trávime denne kopec času. Ako podľa teba vnímajú svoje autá ženy a ako muži? 

vone do auta - gabongaAdam: Ženy berú väčšinou svoje auto trochu inak ako muži. Ako “presúvadlo”, ako nástroj, ktorý ich prepraví z bodu A do bodu B. Či už ide o prácu, alebo voľný čas. 

Muži samozrejme rovnako využívajú svoje auto ako pracovný nástroj, no vnímajú ho inak. A samotnú jazdu berú zároveň ako svoje hobby.

Okrem toho, že sa prepravujú napríklad na obchodné stretnutia, sa tešia aj na samotnú cestu na dané stretnutie. Povedal by som, že auto je častokrát taká ich "milenka" :)

Ale výnimka potvrdzuje pravidlo a aj medzi ženami sa nájdu také, pre ktoré je auto ich miláčik a opačne. Preto si aj u mňa v detailingovom štúdiu Detail Man, dávajú auto ošetriť a vycukríkovať ako muži, tak aj ženy.

Daniela: Dobre vedieť... Hmm..., takže chlap má vlastne stále minimálne jednu milenku :)

2. Aký je rozdiel v tom, ako si vyberajú autá ženy a ako muži? Hoci štandardne sa to nedá povedať, ale…

Adam: Ťažko ženy alebo mužov hádzať do jedného vreca. No väčšinou platí, že ženy si vyberajú auto podľa dizajnu, farby a takej praktickej stránky. Paradoxne ženy obľubujú veľké autá typu SUV, aj keď sa s nimi v meste horšie parkuje a manévruje. No zrejme tento typ auta vo vás vyvoláva pocit bezpečnosti, alebo všeobecne bezpečia..?

Muži okrem dizajnu kladú väčší dôraz na motor a výbavu auta. Keďže v dnešnej dobe je auto už prakticky počítač na kolesách, skutočne je z čoho vyberať v rámci príplatkových výbav.

92141855_2496741613909875_6364718770451120128_n

Daniela: Môžem to o nás, ženách, aj ja potvrdiť. Je na tom kus pravdy.

3. A čo čistota auta a interiér. Kto si viac potrpí na poriadok v aute?

Adam: Nie je to tak vždy, ale z mojej skúsenosti - väčšinou majú poriadok a čistejšie v aute muži. 

A okrem toho, žena častokrát nosí v kufri a kade - tade po aute ešte pol skrine rôznych vecí z dôvodu: “nikdy nevieš, čo ak by som to potrebovala…” 

Daniela: To ma pobavilo, lebo včera som z kufra vybrala stolík ešte zabalený z obchodu, ani neviem, či ho nosím polroka, alebo rok. Už som aj zabudla, že som ho kúpila, ale prišiel vhod :) Priznávam, že auto a kabelka nie je zrovna to, čím by som sa rada pochválila. Som rada, že teda nie som v tom sama :) 

4. S čistotou ide ruka v ruke vôňa. Čo vône do auta? Zvyknú ich používať viac muži, či ženy?

Adam: V tomto smere je to medzi mužmi a ženami dosť vyrovnané.

Keďže častokrát človek trávi vo svojom aute veľa času, chce sa tam cítiť príjemne. A k tomu nepochybne patrí aj príjemná vôňa. Robí svoje.

Daniela: Ja napríklad aj keď nemám auto vyluxované, ale vôňu mám.  

 5. A aké vône máš rád v aute ty, Adam? Akú máš v tvojom aute aktuálne? 

vonadoauta

Adam: Osobne preferujem svieže vône, ktoré takpovediac prebudia zmysly. No nesmie byť nepríjemne silná. Jednoducho príjemná a vyvážená. Môj favorit, ktorý mi spríjemňuje cestovanie je vôňa Yankee Candle- Lemon Lavender. 

6. Ty žiješ autami v práci aj mimo nej. Vyznáš sa v nich a rozmaznávaš ich. Čo je taká špecialitka v tvojom štúdiu Detail Man? 

Adam: Je to aplikácia keramickej ochrany karosérie. Je to luxusná záležitosť, ale z pekného auta urobí ešte krajšie. Má potom neuveriteľný lesk a lak je super chránený. Keramická ochrana posilňuje a zvyšuje tvrdosť laku, čo výrazne zlepšuje odolnosť proti poškriabaniu. Karoséria má viditeľne hlbší lesk a sýtejšiu farbu. Hmyz sa už nelepí na povrch, farba je chránená pred cestnou špinou, soľou, UV žiarením...

91989932_2557990017793624_2381458025878650880_n

 

Adam, ďakujem za rozhovor.

Daniela Mudráková