Posteľné prádlo na internete v e-shopoch

Dnes, v čase počítačov a internetu sa dá nakúpiť prostredníctvom elektronických obchodov takmer všetko. V tomto blogu sa budem venovať konkrétnej skupine – bytový textil a posteľné prádlo.

Ako a kde nakúpiť posteľné prádlo, aby som bola spokojná? Kde nakúpiť tak, že v prípade nespokojnosti bude moja reklamácia vybavená? To sú elementárne otázky každého jedného pri myšlienke nákupu na internete, no nie posledné. Ďalšími v poradí môžu byť:

  • šírka ponuky posteľného prádla,
  • možnosť výberu rôzneho výrobcu,
  • neštandardné rozmery posteľného prádla,
  • nákup doplnkového tovaru v rovnakom e-shope, aby som ušetrila náklady na doručenie.

Takto by sa dalo pokračovať ešte ďalej.

Aby som ja nakúpila pekné bavlnené obliečky, ktoré majú pekný vzor a spĺňajú všetky moje požiadavky je na prvý pohľad jednoduchá záležitosť. Skutočnosť je však trochu iná a to predovšetkým preto, lebo keď začnete surfovať na webe tak nájdete veľa e-shopov, ktoré takýto sortiment ponúkajú. Kde teda nakúpiť?

Z pravidla sa oplatí nakupovať v internetovom obchode, ktorý spĺňa všetky legislatívne požiadavky, čoho vrcholom je certifikát bezpečného nákupu. Už to je základný predpoklad seriózneho predajcu, ktorý predáva už spomínané posteľné prádlo.

E-shop musí byť pre mňa prehľadný, príjemný a jednoducho sa musím dostať k častým odpovediam typu: platba, doprava, termín dodania posteľného prádla a podobne.

  • Keď už si posteľné obliečky kúpim, ako ich operiem? – no zavolám tam, kde som ich kúpila a oni mi poradia aký symbol čo znamená. Často chýba na stránke predajcu základná informácia o ošetrovaní, výrobcovi, materiálovom zložení a dokonca chýba aj kontaktný telefón. Dobrý certifikovaný e-shop má informácie kompletné. Nie len nejaký formulár na poslanie dotazu...
  • Posteľné obliečky som si vybrala, sú nádherné. Tak ich vložím do nákupného košíka. Keďže prevažne času trávim v práci, chcem si ich nechať doručiť tam. Ups, oni mi to vedia poslať len poštou?! Ja to chcem kuriérom.... Dobrý e-shop má zmluvu s kvalitnou kuriérskou spoločnosťou a tovar doručí i mimo územia SR.

Záverom chcem teda upriamiť pozornosť na komplexný pohľad na e-shop v ktorom si kupujete posteľné prádlo. Bohužiaľ sa často stretávame s jedinou otázkou, cena. No kúpou sa to len začína a je nevyhnutné si uvedomiť aj ostatné súvislosti.