Bavlnený satén nie je polyester...

Keď som si prvý krát do svojho vlastného bytu kupovala posteľné prádlo, vtedy som až pochopila, koľko rôznych materiálov je na trhu. Aký materiál si kúpiť? Ako si vybrať ten najvhodnejší pre posteľné prádlo?

Po vstupe do značkového kamenného obchodu ma ako každú ženu hneď zaujímal dizajn posteľného prádla a farby. Len nech to ladí k tomu, čo už doma mám. Prehoz na posteľ, farba skrine, podlahy a ostatné. Po cca. 10 minútach som si konečne našla pekný vzor a aj farba bola vyhovujúca do mojej spálne. A ten vysoký lesk, ten teda bol...

Pre istotu sa ešte opýtam personálu na materiál, povedala som si. Predsa je to niečo, čo si kupujem po prvýkrát a budem v tom spávať. Preto to musí byť predsa kvalitné. Najlepšie z prírodného materiálu. Milá pani mi ochotne predstavila materiál posteľného prádla a jeho vlastnosti. Bol to 100% polyester. Posteľné prádlo z takého materiálu je pekné lesklé, avšak bola som upozornená na to, že nie je až také hrejivé a príjemné na dotyk ako bavlnený satén.

Jej odporúčanie na materiál pre posteľné prádlo bolo - Bavlnený satén? Veď to je satén a to ja nechcem, bola moja reakcia. Nechala som si to vysvetliť a dnes som spokojná, že mám doma posteľné prádlo zo 100% bavlny v prevedení bavlnený satén. Aj vzor a farba posteľného prádla je v poriadku aj po roku používania.

100% bavlna, prevedenie bavlnený satén: Tu satén označuje iba tkáčsku väzbu, nie materiálové zloženie. Je to luxusný materiál z vysoko kvalitnej česanej bavlnenej priadze. Má lesklú povrchovú úpravu, ktorá mu dodáva luxusný vzhľad. Vlákna priadze sú jemne česané, čo posteľnému prádlu dodáva neuveriteľnú mäkkosť a hebkosť. Posteľné prádlo vyrobené z česanej bavlnenej priadze má preto až 3x dlhšiu životnosť. Bavlna predovšetkým zaručuje vysoký stupeň hygieny, odolnosť a dobrú savosť. Bavlnený satén je príjemne hrejivý, jemne lesklý a odvádza dobre vlhkosť.

 

Pozrite si kategóriu: BAVLNENÝ SATÉN

 osetrovanie-obliecok-gabonga