Bambusové obliečky alebo bavlnené obliečky ?

Ktoré sú viac príjemné? Ktoré sú viac antibakteriálne? Ktoré sú viac termoregulačné? Ak sa niekto pre bambusové obliečky rozhodne, tak sa tak rozhodne aj nabudúce. Získa praktickú skúsenosť a iné už viac nechce. Prečítajte si aj Vy o ich výhodách.

Ak stále váhate s kúpou bambusových obliečok, tu je niekoľko unikátnych vlastností, ktorými sa bambus vyznačuje. Nielen odborníci sa zhodnú na to tom, že bambusové vlákno sa považuje za materiál 21.storočia. Vďaka svojmu rýchlemu rastu (niektoré druhy bambusu sú schopné za 24 hodín narásť až 1 m)  je bambus rýchlo obnoviteľným prírodným zdrojom. Už pri prvom kontakte sa vám  posteľné obliečky budú zdať veľmi príjemné na dotyk a prekvapia vás svojou jemnosťou, ktorú možno prirovnať k hodvábu alebo kašmíru. Nielen kvôli tejto vlastnosti sú bambusové obliečky doporučované pre osoby s citlivou pokožkou alebo pre osoby, ktorých trápia rôzne formy kožných alergií.

obliecky-natura-bezova-nova

Veľmi dôležitou vlasnosťou obliečok je, že sú antibakteriálne. Súčasťou bambusového vlákna je zložka „bamboo-kun“, ktorá pomáha odolávať rôznym druhom baktérií a obmedzuje vznik nepríjemných pachov. Zložka „bamboo-kun“ dokáže eliminovať až 70% nežiadúcich baktérií a taktiež je rezistentná voči hubám, kvasinkám a plesniam. Vďaka tomuto je zaistená dlhšia životnosť posteľných obliečok a uterákov a takisto ich stálofarebnosť. Ďalšou veľmi dôležitou vlasnosťou je vlastnosť termoregulačná, čo znamená, že bambusové vlákna majú veľmi podobnú štruktúru ako vlákna umelé, t.j. mikroskopické otvory. Avšak na rozdiel od umelých vlákien majú bambusové vlákna prírodný pôvod a preto sú pre telo prirodzenejšie. V teplejších mesiacov sú posteľné obliečky o 2-3 stupne chladnejšie ako bavlna  a na tele vás príjemne chladia a naopak v zimných mesiacoch dokážu teplo zadržiavať  a príjemne zahriať.

 saten2

Azda pre každého kto si zakúpi posteľnú bielizeň alebo uteráky je dôležité, či sa vyznačujú dobrou absorbciou. O bambusových posteľných obliečkach a uterákoch sa to dá v skutočnosti povedať. Štuktúra bambusových vlákien zaisťuje nielen výborné prúdenie vzduchu, ale tiež vynikajúce odvádzanie vlhkosti. Bambus absorbuje až o 60% viac vody než bavlna. Vďaka tejto vlastnosti je vynikajúcou voľbou pre uteráky, osušky a župany. Bambusové obliečky kúpite aj v niektorých e-shopoch.

 Myslím si, že ak si raz do ních ľahnete, už nikdy nebude chcieť iné.....

 Pozrite si: Posteľné obliečky