Neúprosný čas

V mladosti si čas dáva načas, plynie pomaly a v prospech nás. Často sa nám zdá, že sa až vlečie. Vekom začína ťahať za opačný koniec. Medzitým zistíme, že sme nemali čas mať čas na to, čo stálo za to.

Priateľ aj nepriateľ, rýchly aj pomalý, dobrý aj zlý, zhovievavý aj neúprosný. Presne taký je čas. Keď sa niečoho nevieme dočkať, ide si pomaly, keď prežívame vzácne chvíle, ani sa nenazdáme, prejdú hodiny či dokonca mesiace.

Jedno sa však času uprieť nedá - je rovnako spravodlivý ku každému. Často je to práve čas, vďaka čomu zistíme, čo je v živote najdôležitejšie, čo má skutočnú hodnotu, ale aj to, akých chýb sme sa v živote dopustili a čo by sme časom urobili inak. Čas zbúra predsudky, odnaučí nás súdiť, aj mrhať časom na nepodstatné veci, ktoré nevieme zmeniť. Prinesie nám skúsenosť aj vedomosť. Škoda len, že čas nevrátime späť.

Nájdite si čas povedať tým, na ktorých vám záleží, čo pre vás znamenajú

Žijeme v neustálom strese a prevažne vo virtuálnom svete mobilov, technológií a umelej "nielen" inteligencie. Nemáme čas na svoje deti, na partnerov, na rodičov, na priateľov,  na spoločné zážitky, maximálne tak na písmenká, správy a neosobné pozdravy, odkazy. Tým ale chýba emócia, dotyk, mimika, gestikulácia, vôňa... Tie často vyznejú inak, ako sú mienené.

Futbalová hra na iphone tiež nie je futbal na ihrisku s kamošmi. To nie je život. Život sú zážitky a pohľady z očí do očí, život sú dotyky, spoločné chvíle a tvárou v tvár strávený čas. Neodkladajte ho na inokedy. Ako povedal Napoleon Hill: "Nečakajte, ten pravý čas nikdy nepríde." Áno, ten čas je dnes.

hodiny na stenu

Nestresujme, prestaňme sa na chvíľu ponáhľať a zastavme. Vnímajme život tu a teraz. Nič nám neutečie, pretože všetko je presne tak, ako má byť. Dobre si rozmyslime, do čoho investujeme svoj vzácny čas. Život je ako kinderko s prekvapením. Nikdy nevieme, čo bude a ani to, dokedy tu budeme my aj naši blízki.

A dá sa z niečoho tak vážneho a pritom banálneho ako je plynutie času spraviť niečo pekné? Áno dá. 

Dizajnové nástenné hodiny dajú času tvár 

Nemôžeme ho chytiť, či vrátiť. Ale môžeme ho vidieť. Na stene v kuchyni, spálni, obývačke alebo aj v kancelárii. Sledujte čas a zhmotnite si ho po svojom. Dajte mu ľudskejšiu tvár, ktorá vám bude sympatická. 

nalepovacie hodiny na stenu

Tvár času dodajú nástenné hodiny. Ich veľkosť, farba, štýl, je na vás. Záleží, či vám je bližší luxus, jednoduchosť, provensál, či retro štýl.  Horúcim hitom sú teraz dizajnové nástenné hodiny. Spájajú v sebe originálny dizajn s ukazovateľom času. A navyše, majú jednu výhodu - nemusíte ich vŕtať do steny a ničiť ju klinčekmi, sú nalepovacie.

Spravte si z nepriateľa priateľa. Nájdite si s nástennými hodinami čas na to, čo stojí za to.

Čas nezabudnuteľných zážitkov vám zo srdca želá Gabonga.