Nakupujte s rozumom

Potrebujete nové letné pneumatiky na auto? Ak je odpoveď kladná, zoberiete do ruky svoj tablet alebo smartphone a vyhľadáte si najlepšiu ponuku na webe. Poprípade po nedeľnom obede v nákupnom centre cestou do garáže sa zastavíte v hypermarkete a kúpite si požadované pneumatiky na nadchádzajúcu sezónu.

Obchodovanie sa posunulo ďalej ako sme ho poznali z minulosti. Ľudia sa poznali, budovali sa vzťahy, vymieňal sa tovar za tovar na tržnici. Fungovali peniaze, ktoré mali hodnotu (boli kryté zlatom). Dnes sa ľudia pri obchodovaní nepoznajú a ani len nevidia. Vzťahy sa vytrácajú, neexistujú. V tých horších prípadoch sa ani nestihnú vytvoriť. Peniaze strácajú na hodnote a už aj v malých obciach v potravinách ich nepotrebujete, stačí kúsok plastu s čipom (kreditná alebo debetná karta).

Nie je to tak dávno, keď sme takéto produkty ako napr. pneumatiky kupovali len v špecializovaných predajniach a na miestach, kde tomu ľudia rozumeli. Dnes, v období internetu a e-shopov nakupujú ľudia všetky produkty krížom-krážom všade, v ktorejkoľvek krajine a často aj bez záruky a istoty reklamácie alebo vrátenia peňazí.

Avšak je pravdou, že práve internetový obchod môže v dnešnej uponáhľanej dobe ušetriť spotrebiteľovi čas aj peniaze. Otázkou ale zostáva, ktorý internetový obchod to je?

- kúpim kvalitný tovar ?
- potrebujem poradiť. Môžem tam zavolať a dovolám sa?
- Môžem im napísať a odpíšu mi?
- Nebudú sa mi napr. posteľné obliečky páčiť farebne alebo ich budem potrebovať reklamovať. A potom?
- Vrátia mi peniaze tak, ako majú v obchodných podmienkach?
- Ako sa dostanem k referenciám, keď nepoznám ani vlastného suseda z paneláku?


To je len zopár otázok, ktoré sa pravdepodobne objavia napr. keď kupujete posteľné prádlo, bytový textil, alebo iné produkty.

V oblasti bytové textilu, obliečok a posteľného prádla sú internetové obchody, ktoré vzniknú dnes a ich životnosť je jeden rok. Potom skončí platnosť zaplatenej domény a prevádzkovateľ obchodu to zabalí. Počas jeho existencie to vyzerá nasledovne:

Pre zákaznika:
- nižsie ceny pre predávaný bytový textil ako v iných e-shopoch,
- len platba na dobierku,
- bez možnosti využitia kuriéra,
- nekompletné obchodné podmienky,
- neaktívny telefón alebo neskoré odpovede na e-mailové otázky,

Často vyhráva cena a klient v takomto e-shope nakúpi.

Pre ostatné e-shopy, ktoré predávajú posteľnú bielizeň a bytový textil:
- strata klienta na určité časové obdobie. Klient sa vracia až po zlej skúsenosti
- úprava cien, čo má za následok znižovanie nákladov a v neposlednom rade zníženie kvality služieb (toto nemusí nastať v prípade stabilných e-shopov)

Záverom chcem len pozdraviť všetkých verných klientov e-shopu gabonga.sk a odkázať im, že ak aj nájdu ten istý produkt lacnejšie v inom e-shope, aby si zvážili pri kúpe všetky pre a proti a až potom sa rozhodli.

Cena nie je všetko a treba hodnotiť komplexne aj produkt aj celú službu.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie