Moderná kúpeľňa: vyberáme doplnky

Kúpeľňa už dávno nie je len obyčajné miesto, kde si človek príde dať sprchu či umyť zuby. Aj zariadenie tejto miestnosti je dnes už takmer samostatnou vednou disciplínou. To, ako si zariadiť kúpeľňu, aby všetko spolu tvorilo harmonický celok, vyžaduje trošku premýšľania. Kúpeľňa by nemala byť len nevyhnutnosť. Nechajte sa inšpirovať a zariaďte si krásnu, pohodlnú a modernú kúpeľňu. Spravte si z nej oázu pokoja, v ktorej si môžete dokonale oddýchnuť.

Moderná kúpeľňa alebo čo je IN

Koľko ľudí, toľko chutí. No inšpirácia sa vždy hodí. Ako zariadiť kúpeľňu v tom – ktorom štýle?


Purizmus – v jednoduchosti je krása

Ako už z názvu vyplýva, tento moderný štýl sa vyznačuje jednoduchosťou a čistotou. Žiadne komplikované vzory a materiály. Purizmus nie je materiálovo obmedzený a svojou jednoduchosťou kúpeľňa v tomto dizajne pôsobí upokojujúco. Máte radi jednoduchosť, no máte pocit, že by kúpeľňa mohla pôsobiť bezducho? Skúste pri jej zariaďovaní použiť neutrálne farby. Šedou, hnedou, či kombináciou čiernej a bielej nič nepokazíte. Ak uprednostňujete dotyk prírody, nebojte sa použiť drevo. Potom stačí jednoduchý výber výrazného doplnku, akým sú napríklad kúpeľňové predložky – červená, alebo žltá kúpeľňu výrazne oživia.

moderna-vana-do-kupelne-gabonga


Provence kúpeľňa

To je nádych francúzskeho vidieka vo vašej kúpeľni. Veľká vaňa s výraznými nožičkami, patinované drevo s bielym nádychom, toaletné stolíky a zrkadlo s výrazným rámom. Potešujúcim spestrením môžu byť aj kúpeľňové predložky v tlmených farbách a do rovnakého tónu by ste mali ladiť aj uteráky či osušky. Pokiaľ sa dá, nezabudnite na vázu s kvetmi levandule.

pekne-predlozky-do-kupelne-gabonga


Industriálny dizajn v kúpeľni

Tento štýl by ste v domčekoch na francúzskom vidieku hľadali márne. Umývadlo postavené na odhalených trubkách, ako svietidlo použitá lampa z montážnej haly, kovové skoby ako držiaky na osušky, surový betón a žiadne kúpeľňové predložky. To všetko na prvý pohľad môže pôsobiť chladne a neútulne, no moderná kúpeľňa zariadená v tomto štýle je zameraná najmä na funkčnosť.

 

Vintage kúpeľňa

Staré veci majú svoje čaro. Tapeta v kúpeľni, ošúchané skrinky a kúpeľňové predložky s dlhým vlasom dokážu vytvoriť útulné prostredie. Stačí trocha kreativity a zručnosti a vytvoríte si nádhernú dizajnovú kúpeľňu. Pretože aj moderná kúpeľňa môže naoko vyzerať, akoby sa do nej zahryzol zub času.

 

Kúpeľňa ako farebné kráľovstvo

Tradičné nevýrazné farby vám prídu príliš nudné? Nebojte sa popustiť uzdu fantázii a zvoľte si pri výbere obkladov živé teplé farby. Ak chcete, aby vás kúpeľňa rozveselila vždy, keď do nej vkročíte, zvoľte kombináciu dvoch či viacerých teplých farieb. Pri premyslenom umiestnení vešiakov môžete ako netradičný ozdobný prvok použiť napríklad aj osušky pre deti. Keď bude na stene visieť obľúbená rozprávková postavička, vaše ratolesti sa budú na kúpanie tešiť oveľa viac.

 

Doplnky do kúpeľne ako čerešnička na torte

 

Aby ste z kúpeľne spravili ozajstnú zážitkovú zónu, treba dbať aj na niektoré detaily. Kúpeľňové predložky patria k výrazným prvkom, ktoré okrem dekoračného účelu rovnako zvyšujú bezpečnosť, keďže vďaka ich umiestneniu klesá riziko pošmyknutia. Mali by byť jej neodmysliteľnou súčasťou.


Uteráky a osušky by mali pri uložení v kúpeľni pôsobiť ako doplnok, ktorý tam patrí. A ako uteráky vyberať? Dbajte na výber kvalitných materiálov, ktoré sú schopné vsiaknuť vodu. Najnižšia cena v tomto prípade nemusí byť vždy výhrou. Pekná osuška, do ktorej sa poriadne neutriete nemá zmysel. Osvedčeným materiálom je napríklad bavlna. Uteráky a osušky z našej ponuky vám určite spravia radosť.

title-detske-uteraky-na-ruky-gabonga


Župany dokážu byť doplnkom, ktorý vám spríjemní nielen zimné mesiace. Ak sa chystáte po náročnom dni relaxovať v kresle alebo si len tak užívať domácu pohodu, v župane sa budete cítiť naozaj pohodlne. Takýto detský froté župan určite ocenia aj vaše ratolesti.

 moderne-zupany-do-kupelne

Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek dizajn vo svojej kúpeľni, nezabudnite, že najdôležitejšie je to, aby ste sa v nej cítili príjemne. Moderná kúpeľňa je miesto, kde by si mal človek očistiť nielen telo, ale aj myseľ.