Ako vybrať detskú hraciu podložku?

Bábätko začne veľmi rýchlo vnímať hračky. Po prvých troch mesiacoch navyše prekvapovať každý deň niečím novým. Zrazu je živšie, aktívnejšie, vnímavejšie. Ani sa nenazdáme a pretočí sa z chrbátika na bruško. A čo teraz?

Je to pre vás určite obrovská radosť, že robí pokroky. Pokúša sa samo zmeniť polohu a každým dňom sa mu to darí lepšie. Možno ste si doteraz vystačili s peknou dekou, pokým nedržalo hlavičku a nemenilo polohu. Položili ste ho naň a vedeli, že veľa nenavymýšľa. Tomu je už koniec. Je tu čas podporiť jeho bezpečné vystrájanie a zdravý vývoj motoriky. Ale zároveň aj čas nastaviť režim tak, aby mamička stíhala čo treba a dieťatko sa občas aj na chvíľku samé zabavilo.

Keďže bude stále živšie, bude preň najlepšie hrať sa na zemi na detskej podložke aby nespadlo, aby si neublížilo a cítilo sa komfortne. Uvidíte, ako sa mu to miesto zapáči. A nielen jemu, ale aj vám. Detská podložka bude aj pre vás neoceniteľnou pomocou. Dajte si na jej výbere záležať. Prezradíme vám prečo.

podlozka-vhodna-pre-deti

Aký materiál hracej podložky zvoliť?

Nezabúdajte, že batoľatá dávajú všetko do úst. Hlavne, keď sa im prerezávajú zúbky, ale nielen vtedy. Určite vás najskôr upúta veselý a náučný motív, no nedajte sa zmiasť. Zistite si najskôr, z čoho je podložka vyrobená. Prečítajte si popis produktu a nájdite si čas aj na recenzie a skúsenosti mamičiek. Odporúčame podložky z vysokokvalitného PVC materiálu a vysokokvalitnej PE peny. Myslite na to, že zdravie vášho dieťatka je na prvom mieste.

Predstava, že leží na brušku a skúša chuť podložky, ktorá je vyrobená z toxických materiálov, vám asi nebude príjemná. Ak chcete predísť možným zdravotným ťažkostiam, vyhnite sa lacným podložkám. Častokrát vám o kvalite napovie aj cena.

 

podlozka-parklon-lalalu

Sledujte praktickosť, bezpečnosť aj životnosť detskej podložky

Detská podložka bude spoločníkom vášho dieťatka ešte dlho. Najskôr ako miesto, kde sa bude môcť pomaly kotúľať, neskôr sedieť, potom liezť po štyroch a nakoniec bezpečne hrať sa a stavať si svoje rozprávkové príbehy. Takže investícia do dobrej podložky sa vám s istotou vráti. O to viac, ak si kúpite podložku, ktorej životnosť je aj 10 rokov. Jej kvalitu rozoznáte na prvý pohľad.

Ak máte obavy položiť bábätko na zem, obávate sa chladu, alebo nárazov, vedzte, že vhodne zvolená podložka slúži aj ako teplotný izolant, zároveň tlmí nárazy a má protišmykovú úpravu.

A napríklad detskú kempingovú podložku Parklon si môžete vziať kľudne v lete aj na kúpalisko, či na terasu, do záhrady, do prírody. Je ľahká a mäkká, ochráni vaše dieťatko pred chladom. A mokrú ju domov odnášať nebudete, je vodeodolná.

Navyše, podložky Parklon:

  • sú vyrobené nielen z kvalitného materiálu, ale majú aj hladko zakončené hrany s bezpečnými guľatými rohmi
  • špeciálna vrstva na PVC povrchu poskytuje dieťatku dokonca aj protiúnavovú podporu
  • sú 100 % vodeodolné
  • držia tvar, práve preto ich môžete vidieť aj tam, kde je veľký nápor a pohyb detí - detské kútiky, škôlky, telocvične pre deti...

Dajte si pozor, aby ste sa neulakomli na lacné podložky, ktoré síce prvý deň vyzerajú aj kvalitne, ale po treťom dni sú splasnuté a nedržia tvar. Tie tiež nemajú s bezpečnosťou nič spoločné.

dobra-podlozka-na-hranie

 

Stavte na istotu - detské podložky na zem - podložky Parklon

Nenechajte vaše dieťa hrať sa na zemi. Hracia podložka je výborná voľba. Vyberte mu kvalitnú podložku, na ktorej sa bude aj dobre a spokojne cítiť. A rozvíjajte aj jeho vnímanie. Samozrejme, chce to pútavý motív, aby bolo čo "študovať". Môžete ním oživiť detskú izbičku. Garantujeme vám, že podložku na zem oceníte aj potom, ako sa z vášho dieťatka stane škôlkar.

Detská podložka Parklon bude v každom prípade bezpečným a zdravým miestom na prvé kotúľanie, prevaľovanie, štvornožkovanie a hranie.

Želáme vám a vášmu dieťatku radostné okamihy strávené na správne zvolenej detskej podložke.