5 tipov, ako oživiť na jar vaše bývanie

Tak ako? Jarné upratovanie už máte za sebou, alebo sa naň chytáte? Načase prezliecť sa do sviežich farieb, lepšej nálady, nádejnejších dní, nových výziev. Jarný detox nepotrebuje len naše telo a myseľ, ale aj naše bývanie.

Konečne jarná vôňa, vtáči spev a viac slnka.

S jarou akoby nám opäť prichádzalo do života niečo nové...

Poďme tomu otvoriť dvere, nech sa nás zmocní slnečnejšia nálada, ktorú všetci tak potrebujeme.

Aj náš domov pôsobí na našu jarnú pohodu. 

1. Pre viac svetla a energie - umyté rozkvinuté okná 

Keď sa povie jar, Veľká noc, každá z nás chce mať krásne čisté a lesklé okná. A ako na ne? Ak starý osvedčený ocot nestačí, skúste prášok do pečiva, alebo sódu bikarbónu. Na doleštenie najlepšie poslúžia papierové útierky, ktoré po sebe nezanechajú stopy.

Konečne je tu čas vytvoriť si na parapete kúsok okrasnej záhradky. Pohľad naň bude ranným pohladením na duši a prvým dôvodom pozitívne sa naladiť. Ak máte balkón, zariaďte si na ňom kúsok letnej terasy, kde budete oddychovať, popíjať cez víkend kávičku, či chladené drinky a tešiť sa zo slniečka.

jarné inšpirácie

2. Pre viac radosti - jarné bytové textílie

Umyté okná si pýtajú prevoňavé záclony. Kuchyňa zas jarný obrus, spálňa veselé jarné obliečky. Byt razom rozkvitne a začne ním pulzovať optimistická nálada. A nielen bytom, ale aj vami.

Nezabudnite ani na veselšie uteráky a osušky v kúpeľni. Vymeňte zemité farby vankúšikov v obývačke za svetlejšie farby - žltú, zelenú, pieskovú, tehlovú, či svetlo hnedú.

jarné návlečky 

3. Pre zelenší interiér - presadené izbové kvety

Nezabúdajte na izbové kvety. Aby ste sa z nich mohli tešiť aj naďalej, potrebujú zregenerovať. Presaďte ich. Zabudnete pritom na všetko. Budete zas na chvíľu dieťaťom. Je pravda, že v tomto zhone sa zabúdame hrať a vypnúť.  

Mimochodom, vedeli ste, že ak ich zalejete vodou z vylúhovanej babánovej šupky, dodáte im potrebný draslík? Vyskúšajte. 

4. Pre viac jarnej vône - čerstvé kvety a vonné sviečky

Robte si pravidelne radosť aj živými kvetmi vo váze. Rozvoňať byt jarnou vôňou dokážu nádherne aj kvalitné vonné sviečky. Spríjemnia vám večer a navodia harmonickú atmosféru. 

jarná vonná sviečka

5. Pre viac miesta - dovidenia veciam, ktoré doslúžili

Máte doma kopec vecí, ktoré už dávno doslúžili a nie a nie sa ich zbaviť? Teraz je ten správny čas sa ich vzdať. Nezabudnite na kozmetiku, lieky po záruke, krabice, časopisy, staré pokladničné doklady, všetko, čo je vám už nanič. Vytvorte si priestor na nové veci.

Máte pocit, že nemáte čo na seba, odkedy sa vyčasilo? Vymeňte zimný šaník za jarný a letný a zistíte, že to nie je až také zlé.

Veríme, že sme vás inšpirovali a dali vám pár tipov, ako váš domov po zime prebudiť k životu, aby ste sa doma všetci cítili sviežo a výnimočne. Ak si vyberiete z produktov na www.gabonga.sk, s jarnou energiou nabehneme do skladu a s radosťou vám hneď pošleme aj z nej:)

 gabonga - sklad obliečky a plachty

Dnes do 12 hod objednaný tovar, ktorý je skladom a s dodaním zajtra, vás zaručene už zajtra doma poteší. Tovar skladom v našom prípade znamená, že vami vybraný tovar máme pre vás priamo v našom vlastnom obrovskom sklade, nie na sklade dodávateľa.

Slnko do vašich domovov posielame z Gabongy.