Údržba a ošetrovanie posteľnej bielizne.

Posteľná bielizeň - údržba a ošetrovanie

- Ako posteľné obliečky prať?
- Aký prací prostriedok je najvhodnejší pre posteľné obliečky?
- Ako posteľné obliečky žehliť tak, aby si zachovali dlhú životnosť a farebnosť?

 

Odpovede na tieto i ďalšie otázky nájdete na tejto stránke. 

  • Posteľné obliečky perte prevrátené na rub a oddelene od inej bielizne.
  • Pri praní posteľnej bielizne voľte šetrné odstredenie a mokré posteľné obliečky nenechávajte po vypraní vlhké v práčke, ale pekne zaveste.
  • Používajte vždy pracie prostriedky, ktoré odporúča výrobca a dodržujte aj výrobcom určenú teplotu prania.
  • Posteľné obliečky odporúčame pred prvým použitím oprať samostatne.
  • Pre žehlenie posteľnej bielizne dodržujte výrobcom odporúčanú teplotu nastavenia žehličky.
  • Neodporúča sa používať bieliace prostriedky na posteľnú bielizeň.


 

O ošetrovaní a údržbe sa dozviete viac na našom blogu tuOšetrovanie a údržba

 

 

 

Symboly ošetrovania posteľnej bielizne

Skutočný expert pre čistotu vašej bielizne

Skutočný expert pre čistotu vašej bielizne
Každý občas nájde na svojich šatách odolnú škvrnu, ktorá sa nedá vyprať v bežnom pracom prostriedku. Nezostáva nič iné, než použiť špeciálne odstraňovače škvŕn, ale ani to veľakrát nezaručí úspech – potvrdí to každá skúsená gazdinka. Vedia to aj experti spoločnosti Henkel, ktorí práve preto prinášajú účinné riešenie. Je ním nová receptúra pracieho prostriedku Persil Expert, ktorá odolné škvrny odstráni naozaj spoľahlivo! Vylepšené zloženie znamená nielen spríjemnenie života spotrebiteľov, ale tiež veľký prínos pre životné prostredie. 



Unikátna nová receptúra pracieho prostriedku Persil Expert obsahuje vysoko účinný tekutý odstraňovač škvŕn. Ten sa vďaka novej technológii podarilo uzamknúť do mikrokapsúl pre dosiahnutie ešte väčšej výkonnosti pri odstraňovaní škvŕn. Mikrokapsuly priľnú priamo ku škvrnám, kde začínajú pôsobiť od prvého okamihu pracieho programu. 



Persil Expert je mimoriadne silný predovšetkým na odstraňovanie škvŕn od džemu a ovocia. Vďaka vylepšenému enzymatickému „koktejlu“ je ešte účinnejší proti škvrnám od detskej výživy, citrusového ovocia, banánov a zmrzliny. Po použití pracieho prostriedku Persil Expert je tak zaistená dokonalá čistota vašej bielizne.  

 

Inovované zloženie prostriedku Persil Expert sa vyznačuje nielen vysokou účinnosťou, ale i koncentráciou. Väčšia koncentrácia znamená o 20 % menšie balenie. Umožňuje vyprať rovnaké množstvo bielizne ako predtým aj napriek tomu, že obsahuje menej pracieho prostriedku. Napríklad 4,8 kg balenie nového PersilExpert postačí na 60 dávok. Predtým bolo potrebné na rovnaké množstvo bielizne 6 kg pracieho prostriedku. Vďaka menšiemu objemu a hmotnosti balenia sa lepšie prenáša, skladuje a vytvára tiež menej odpadu. 



Perieme lepšie pre čistú budúcnosť. 



 Nové zloženie pracieho prostriedku Persil Expert znamená lepšie pranie – vysokú účinnosť, pohodlnosť pri manipulácii a v neposlednom rade ohľaduplnosť voči životnému prostrediu. Súvisí to s dlhodobou snahou značky Persil o prinášanie trvalo udržateľných riešení. Koncentrované pracie prostriedky totiž ušetria 24 % obalových materiálov, čím prispievajú k zníženiu objemu odpadu, ktorý produkujú obchodníci a spotrebitelia. Vďaka nižšiemu dávkovaniu odtečie do kanalizácie po každom praní o 20 g menej chemických látok. Navyše, vďaka novému zloženiu najazdia ročne kamióny pri preprave prostriedkov v strednej a východnej Európe o 4 milióny kilometrov menej!

 

 

Persil Duo-Caps získali ocenenie „Voľba spotrebiteľov – Najlepšia novinka“

Persil Duo-Caps sú Absolútnym víťazom

Slovenskí spotrebitelia zvolili dvojkomorové gélové kapsuly Persil Duo-Caps od spoločnosti Henkel Slovensko za najobľúbenejšiu novinku vo svojej kategórii. Druhý ročník marketingového programu „Voľba spotrebiteľov – Najlepšia novinka“ ocenil inovácie na slovenskom trhu z oblasti rýchloobrátkového tovaru. Spotrebitelia si volili svojich favoritov spomedzi 63 noviniek z minulého roka. Persil Duo-Caps získali okrem ocenenia v rámci produktovej kategórie pracie prostriedky aj titul Absolútneho víťaza.

 

Pri výbere ocenenia „Voľba spotrebiteľov – Najlepšia novinka" rozhodovali slovenskí spotrebitelia prostredníctvom Persil_na_škvrnyprieskumu agentúry STEN/MARK na reprezentatívnej vzorke dvoch tisíc respondentov. Produkty sa hodnotili na základe celkového dojmu, hodnotenia obalu a skúsenosti s výrobkom. Okrem prieskumu volili svoje najobľúbenejšie novinky aj čitatelia partnerských médií. Výsledky potvrdzujú, že Persil Duo-Caps sa stali pre slovenských spotrebiteľov najobľúbenejšou novinkou. Získali ocenenie vo svojej kategórii pracie prostriedky a s najvyšším počtom bodov sa môžu pochváliť aj titulom Absolútneho víťaza.

 

 

„Reprezentatívna vzorka dvoch tisíc respondentov zahŕňala v rovnakom pomere každý typ spotrebiteľa. V každej súťažnej kategórii získala ocenenie jedna novinka, ktorá má možnosť komunikovať túto výbornú správu na svojich obaloch do konca roka 2014. Persil Duo-Caps získali najvyšší počet bodov, čím získali aj titul Absolútneho víťaza," vysvetľuje zástupca marketingového programu „Voľba spotrebiteľov – Najlepšia novinka" Lukáš Matějka z Atoz Retail.

 

Výrobcovia a distribútori mali možnosť prihlásiť svoje inovácie z oblasti rýchloobratkového tovaru. Prihlásené novinky boli uvedené na slovenský trh od septembra 2011 do konca roku 2012 s výnimkou tabakových výrobkov. Pod názvom „Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka" funguje marketingový program už dvanásť rokov v Českej republike, v ktorej sa teší veľkej obľube.

 

„Ocenenie nás veľmi teší, je to pozitívna spätná väzba nielen na kvalitu Persil Duo-Caps, ale aj celkovú spokojnosť spotrebiteľov," hovorí Eva Kollárikova, Senior Brand Manager Henkel Slovensko.

 persil_duo_caps

Persil Duo-Caps sú revolučnou novinkou, ktorú spoločnosť Henkel Slovensko uviedla na trh v septembri minulého roka. PrvéPersil_na_skvrny_a_bytovy_textil dvojkomorové pracie kapsuly v sebe spájajú dokonalý výsledok prania a jednoduché použitie. Vďaka najnovšej výrobnej technológii sú jednotlivé účinné zložky v kapsuly oddelené, čím sú chránené a uchovávajú si 100% účinnosť až do prvého kontaktu s vodou počas pracieho cyklu. Následne sa okamžite rozpúšťajú. V modrej časti kapsuly je koncentrovaný tekutý odstraňovač škvŕn obsahujúci povrchovo aktívne látky a účinnú enzýmovú zmes, ktorá odstráni aj tie najodolnejšie škvrny. Vysoko účinný optický rozjasňovač v zelenej časti rozžiari farby a pomáha chrániť bielizeň pred zašednutím, čím dodáva farbám potrebnú sviežosť.

 

* * * *

 

Spoločnosť Henkel so svojimi vedúcimi značkami a technológiami celosvetovo pôsobí v troch oblastiach podnikania: Starostlivosť o domácnosť, Beauty Care a Adhesive Technologies (Lepidlá Technológie). Spoločnosť, založená v roku 1876, so svojimi známymi značkami Persil, Schwarzkopf a Loctite globálne zastáva vedúce postavenie na trhu tak v spotrebiteľských, ako aj priemyselných odvetviach. Henkel zamestnáva okolo 47 000 pracovníkov a v roku 2011 dosiahol tržby vo výške 15,605 miliónov eur a upravený prevádzkový zisk vo výške 2,029 miliónov eur. Prioritné akcie spoločnosti Henkel sú evidované v indexe DAX na nemeckej burze cenných papierov.

Na Slovensku pôsobí Henkel vo všetkých troch strategických oblastiach už od roku 1991. Henkel Slovensko predáva viac ako 50 značiek a ku koncu roka 2011 spoločnosť zamestnávala 661 pracovníkov.

 

Tlačová správa

Bratislava, 4. júl 2013

Novinky pre váš lepší domov

Zaregistrujte sa a získajte pravidelne horúce novinky, inšpirácie a skvelé akciové ponuky pre váš domov plný krásy a pohody. Zoznámte sa so zásadami ochrany osobných údajov

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info