Chutným gulášom pomohli mladým futbalistom z Bernolákova

V Bernolákove sa začiatkom uplynulého mesiaca (3. – 4. júna 2022) po dvojročnej prestávke, spôsobenej pandemickými opatreniami, opäť uskutočnili Dni obce. Miestni obyvatelia i návštevníci z okolia sa mohli po dlhom čase opäť kultúrne vyžiť a obnoviť priateľské či rodinné väzby. Súčasťou dvojdňového programu bola aj súťaž vo varení guláša, v ktorej sa varilo o dobrú vec.

gabonga_gulas_2022_2

Chutný guláš nemôže na takýchto podujatiach chýbať. V Bernolákove sa však rozhodli pre zaujímavú aktivitu. Rôzne organizácie i firmy sa mohli zapojiť do súťaže, v ktorej sa snažili uvariť čo najlepší guláš, ktorý bol následne chuťovo vyhodnotený.

Okrem pocitu víťazstva bola v hre ešte jedna vyššia motivácia. Súťažiaci sa zaviazali venovať výťažok z predaja na dobrú vec, čiže napríklad na občianske združenie či konkrétny projekt.

Medzi súťažiacimi nechýbali zástupcovia z internetového obchodu Gabonga.sk, ktorý sa zaoberá predovšetkým predajom posteľných obliečok, plachiet na postele, paplónov a vankúšov či uterákov. Tento obchod pôsobí na trhu už od roku 2009.

Gabonga sa podujala uvariť čo najchutnejší guláš a pomôcť tak mladým športovcom. Tím tohto internetového obchodu získal predajom guláša 120 eur, ktoré venoval mladým futbalistom kategórie U13 (mladší žiaci do 13 rokov) z miestneho klubu ŠK Bernolákovo. Mladíkom z Bernolákova padol tento príspevok vhod aj preto, že v tomto čase organizovali ukončenie sezóny, v ktorej sa vo svojej súťaži (II. liga Bratislava) umiestnili na peknej ôsmej priečke.

darovali_sme_futbalistom_120Eur_gabonga

Zámerom Gabonga.sk bolo podporiť mladých športovcov, čo sa aj vďaka predaju guláša podarilo. Pre už etablovaný internetový obchod sú aktivity v oblasti spoločenskej zodpovednosti dôležité, čoho dôkazom je aj nedávna iniciatíva vo Vranove nad Topľou, kde Gabonga darovala posteľné obliečky miestnemu Charitnému domu pre mládež.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie