Vyberte si uteráky a osušky v obľúbených farbách

Vôňa a hebkosť práve vytiahnutého uteráka a osušky priam nabádajú k použitiu. Zakaždým nám pripomenú detstvo a starostlivosť našich šikovných mám. Práve ony poznali všetky fígle a mali tajné triky a spôsoby, ako človeka dohnať k pohode a spokojnosti.

Uterákov a osušiek nie je nikdy dosť!

Tento kúpeľňový textil je najobľúbenejší. Spolu s kuchynskými utierkami sa totiž v domácnosti využíva najviac. Z hygienického hľadiska by sme mali uteráky a osušky meniť každé tri dni. Práve preto by sme ich mali mať doma dostatok. Jedna štvorčlenná domácnosť využije za týždeň 8 osušiek a minimálne 4 uteráky. To je slušné množstvo, nemyslíte?

Uteráky a osušky sú výnimočné nielen tým, že nám dokonale slúžia počas kúpeľňových rituálov, ale vždy dokážu potešiť. Hodia sa totiž ako dar pre všetky vekové kategórie a potešia i pánov. Tí náročnejší si potrpia na kvalite a značke, a preto by ste mali byť obozretní. Pri výbere osušiek a uterákov sledujte najmä materiálové zloženie a obsah prírodných vlákien. Práve vďaka nim sú uteráky príjemné na dotyk a dostatočne nasiakavé.

kvalitne-uteraky-osusky-gabonga

Podľa čoho vyberať spomedzi uterákov a osušiek?

Pri ich výbere sledujte najskôr rozmery. Existujú totiž úplne malé uteráky, ktoré sa používajú pri malých deťoch či na utieranie rúk. Výborné sú osušky pre bábätká, zahalia celé detské telíčko, z ktorého vytrčiava iba usmiata guľatá hlávka. Plážové osušky a tzv. pončo osušky sú ideálnou voľbou na pláž či kúpalisko. Slúžia nielen na utieranie, ale aj na následné leňošenie na tráve, štrku alebo piesku. Pri takýchto príležitostiach chce byť každý „šik“ a pochváliť sa peknou modernou osuškou. Jej rozmery sú o trochu väčšie ako pri klasických osuškách a aj materiálovo sú hrubšie, aby vydržali čo najdlhšie a boli čo najviac pohodlné. Skvelý tip na originálny darček, ktorý sa určite bude používať.

deti-miluju-hrdinov

Starostlivosť o uteráky a osušky

Vlastniť bohatú „zbierku“ uterákov a osušiek znamená aj dobre sa o ne postarať. Tak napríklad – všetky uteráky i osušky perte spolu iba v rovnakých farebných odtieňoch. Biele s bielymi, červené s červenými, zvlášť modré, zelené i tmavé. Prečo? Odpoveď je jednoduchá – aby sa sýtosť ich farieb zachovala čo najdlhšie. Častým praním sa totiž farby začnú postupne uvoľňovať. Nemali by ste preto používať žiadne chemické prípravky, bielidlá a pod. Obyčajný prací prípravok na biele a farebné, trochu octu na dezinfekciu a jemnosť bielizne, a úspech je zaručený. Aviváže sa neodporúčajú, pretože by uteráky a osušky po čase stratili saciu schopnosť. Keď ich vysušíte na slnku, budete mať aviváž celkom zadarmo.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie