Bavlnené obliečky: 10 dôvodov, prečo overená klasika stále vyhráva

Bavlna patrí roky medzi najpoužívanejšie a najviac rozšírené textilné materiály. Textilný priemysel by mal veľký problém, keby bavlna zmizla z trhu. Jej vlákna sa nachádzajú vo viac ako 50% vyrábaných textílií. Napriek rôznym alternatívnym materiálom, ktoré si získavajú popularitu, veľa ľudí stále dôveruje overeným vlastnostiam bavlny.

Bavlnené textílie sa objavili prvýkrát už pred viac ako 12 000 rokmi v Egypte, preto aj v súčasnosti sa egyptská bavlna považuje za vrchol kvality.

 

Bavlna je variabilná textília

Vraví sa, že každý spí tak, ako si ustelie. Bavlna disponuje celým radom kvalitných vlastností, pre ktoré si stále množstvo ľudí ustiela práve v bavlnenom posteľnom prádle.

Spoznať kvalitnú bavlnú sa môže zdať náročné, ale ak povenujete pár minút naviac čítaniu štítku, nekúpite lacnú verziu, na ktorej sa hneď objavia žmolky.

Bavlna sa spracováva rôznymi postupmi, preto sa rôzne druhy obliečok, aj keď sú zo 100% bavlny, na dotyk líšia. Známa technika je tzv. mercerovanie. Priadza sa naťahuje v hydroxide sodnom, čím sa získa bavlna s leskom podobným hodvábu.

Rôzne techniky znamenajú aj rozdiely v druhoch vlákien, preto na trhu nájdete okrem posteľného prádla z klasickej bavlny aj obliečky z bavlneného saténu, krepu či flanelu.

 banner-turek-3

Náš TIP na kvalitné bavlnené obliečky

 

Prečo sú bavlnené obliečky stále najobľúbenejšie?

1. Alergici vedia, aké nepríjemnosti im vie spôsobiť prach či roztoče, ktoré sa zachytávajú všade v miestnostiach. Práve bavlna má hypoalergénne účinky, preto je táto tkanina skvelou voľbou pre ľudí trpiacich alergiami.

2. Gazdinkám šetrí čas, pretože jej údržba je jednoduchá. Niektoré bavlnené obliečky si dokonca vôbec nevyžadujú žehlenie, najmä tie krepové. Ak máte doma vysokoškoláka, zbaľte mu ich na internát a máte po starostiach.

3. Vlákna bavlny sa vyznačujú trvanlivosťou a odolnosťou, preto vám obliečky vydržia pri správnej starostlivosti roky. Aj pri opakovanom praní si tiež držia farbu.

4. Leto je skvelé obdobie roka, no horúce noci vedia poriadne znepríjemniť spánok, kedy sa kvôli teplu prehadzujeme zo strany na stranu. Oblečte svoje periny do bavlnených obliečok, ktoré vás príjemne schladia.

5. Kvalitné bavlnené posteľné obliečky majú vynikajúcu schopnosť sať telesnú vlhkosť.

6. Bavlna je v domácnostiach využívaná desiatky rokov, kedy pracie programy nebolo ešte premyslene vyvinuté, no zachovávala si kvalitu. Ani teraz nepotrebuje špeciálny proces prania, no napriek tomu nestráca svoje vlastnosti a tvar.

7. Jednou z najväčších výhod je cenová dostupnosť. Keď si porovnáte pomer kvalita a cena s inými materiálmi, bavlna vás určite presvedčí svojou rozumnou cenou.

8. Tak ako bavlnené oblečenie je veľmi príjemné na nosenie, vaša pokožka sa poteší, ak sa ponoríte do spánku v bavlnenej posteľnej bielizni.

9. Bavlna je čisto prírodný produkt, neobsahuje žiadne chemikálie.

10. Bavlna počas spánku nedráždi pokožku, a preto sa cítite “ako v bavlnke”. Jej vlastnosti sú dokonca využívané aj v zdravotníckych materiáloch.

 

Vyrábať kvalitné výrobky bez prvotriedneho materiálu je nemožné. Preto si dávame mimoriadne záležať a starostlivo vyberáme produkty, na výrobu ktorých bola použitá len kvalitná bavlna. Sú príjemne hebké na dotyk a vy si tak užijete maximálne pohodlie počas spánku.

Nazrite k nám do e-shopu a vyberte si z aktuálnej kolekcie.

 

>>> Ukážte mi ponuku posteľného prádla <<<