Ako rýchlo a kvalitne vylepšiť bývanie. 2 overené tipy.

Niekto je spokojný s tým čo má a nemá rád zmeny a novinky. Možno ste k tomu trochu ešte konzervatívny typ a nové trendy v bývaní vo vás nerezonujú. Druhú skupinu tvorí podľa môjho názoru väčšina ľudí. Sú to všetci tí, ktorí si radi svoje bývanie radi zútulňujú, skrášľujú a vylepšujú. Len čo im to rodinný rozpočet trochu dovolí, tak nakupujú rôzne doplnky a robia domáce prestavby, či úpravy.

V tomto článku vám ukážem dva zaručené tipy do domácnosti, ktoré sa vám budú páčiť. Prvý tip bude pre deti do detskej izby a druhý tip bude pre dospelých do obývačky alebo do spálne.

 

Tip č. 1 – ako vylepšiť detskú izbu

Tak ako všetky deti, aj ja som mala rada rozprávky, príbehy a veľa som snívala. Mala som svoje hrdinky a hrdinov. Tieto postavičky boli v rozprávkach a v animovaných filmoch. Chlapci si radi a s hrdosťou dajú na ruku tetovačku spidermana, nosia tričko angry birds alebo idú na detský karneval ako batman. Skoro každé dievča by zase rada bola princezna. Deti by mali snívať, mali by sa hrať. Mali by si žiť ten svoj krásny svet detí.

 

Ako im to ešte vylepšiť a spríjemniť? Rodičia im radi kúpia podľa ich chuti do detskej izby aj nábytok, záclonu, či posteľné obliečky s ich obľúbeným hrdinom alebo hrdinkou. 

Čo majú radi chlapci a čo dievčatá? Nie vždy je to konkrétny hrdina. Niekedy je to rozprávka vo všeobecnosti, niekedy je to sezónne podľa "kinového menu". Pozrime si zopár populárnych...

Chlapci: Spiderman, Batman, Angry birds, Transformer,

Dievčatá: Frozen, Mickey Mouse, Princezná (akákoľvek), Violetta

.... to je len stručný a krátky výber. Hrdinov a rozprávok je dnes ako maku. Stále nové a nové.

 

Nové sú aj trendy v bývaní a jedným z nich je aj nalepenie tapety do detskej izby. Do pozornosti dávam tak veľmi populárne 3D tapety. Sú krásne, trendové, veľké a kvalitné. Napriek tomu, že tapetou dokážete pokryť plochu širokú 3 metre a vysokú až 2,5 metra, tapeta je krásne ostrá a vidieť na nej všetky detaily. Funkcie 3d tapety sú rôzne: estetická, náučná, upokojujúca... Dôležité je aj to, že tapetu veľmi jednoducho nalepíte. Druhou alternatívou je objednať si šikovného maliara, aby vám namaľoval alebo nakreslil rozprávkového hrdinu na stenu.

 

 Aktuálnu ponuku nájdete tu: 3D tapety Walltastic

 

Tip č.2 – ako vylepšiť obývačku alebo spálňu

 

V dospelosti už ľudia upustia od rozprávok a radi majú na stene svoje spomienky z dovolenky, z detstva atď. Bo práve naopak, majú na stene svoje sny a túžby. Miesta kam by chceli niekedy ísť na dovolenku, kam by sa chceli ísť pozrieť, čo by chceli zažiť. Niekedy na to stačí malá fotka na polici, niekedy sú to obrazy na plátne a dnes to môže byť vďaka tapete aj na celej stene. Už to nie sú tie tapety ako boli v 80-tych rokoch.

Dnes sú na trhu krásne tapety s 3d efektom, kedy máte pocit, že je to až realita. Napr. to môže byť tapeta s motívom Paríža, kde sa pozeráte na panorámu najobľúbenejšieho mesta Európy, mesta Paríž. Vidíte jeho krásnu dominantu Eiffelovu vežu a okraje tapety môžu vyzerať ako dvere. Vtedy máte pocit, ako by ste boli v luxusnom hoteli v Paríži a pozeráte sa z izby na celé mesto. Pritom je tapeta vo vašej obývačke a len čo opustia vaše oči televíznu obrazovku, mihom oka ste v Paríži.

 

3D_tapeta_na_stenu_Pariz_Walltastic

 

Aj tapety pre dospelých vedia pokryť naozaj veľkú plochu a po nalepení tapety získa obývačka či spálňa úplne iný rozmer. Ak k tomu pridáte ešte aj 3D efekt, je to nádhera. Svetovo známou firmou, ktorá sa zamerala na detaily je anglická firma Walltastic, ktorá začala s tapetami pre deti a dekoráciami. Teraz už ponúka aj tapety pre dospelých (Paríž, Londýn, výhľad na more....)

Tapety sú krásne a dajú sa použiť napr. do cestovnej kancelárie, do reštaurácie alebo aj do čakárne. Predstavte si, že sedíte a vyberáte si dovolenku v cestovnej kancelárii. Na stene je krásne more, palmy slnko a pláž... To je nádhera

 

 

Porovnajme si výhody a nevýhody papierovej tapety s 3d efektom voči maliarovi

 

Papierová 3D tapeta na stenu

Výhody:

 • dobrá cena
 • jednoduché použitie
 • do 24 hodín ju môžete mať doma
 • jednoduchá výmena za novú tapetu

 

Nevýhody:

 • limitovaná ponuka motívov  

 

Maliar

Výhody:

 • môže vám nakresliť do detskej izby alebo do obývačky to, čo si len poviete

 

Nevýhody:

 • dobrých maliarov, umelcov a remeselníkov je málo
 • na dobrého maliara môžete čakať aj mesiac
 • cena je násobne vyššia ako za tapetu
 • pri zmene (premaľovaní) ste opäť závislí na maliarovi
 • nikdy nemáte istotu, aký bude výsledok práce maliara

 

Aktuálnu ponuku nájdete tu: 3D tapety Walltastic