Užitočné články, postrehy, tipy a rady

Nechajte sa inšpirovať našimi postrehmi z oblasti bytového textilu i bežného života. Tu nájdete veľa odpovedí na veľa otázok, ako aj úvahy z bežného života. Ak ste aj napriek tomu nenašli to, čo ste hľadali, napíšte na info@gabonga.sk 

Ako predchádzať stresu doma, aj v práci

Ako predchádzať stresu doma, aj v práci Žijeme v dobe pripomínajúcej rozbehnutý rýchlik, z ktorého nejde vystúpiť. Naháňame sa. Máme problém spomaliť, nájsť si čas na seba. Hlava nám často funguje ešte aj pred spaním. Na pravidelný pohyb nemáme čas, alebo máme výhovorky. Ale môžeme urobiť aspoň niečo, aby sme predchádzali vyčerpaniu, slabosti, výkyvom nálad a stresu.

Čítajte viac...

Viete v čom spíte? Polyester alebo bavlnený satén?

Viete v čom spíte? Polyester alebo bavlnený satén? Slabý, alebo nepokojný spánok, časté prebúdzanie, či únava hneď po ránu, nemusia mať vždy zdravotnú príčinu. Viete, v čom spíte? Nemýlite si náhodou bavlnený satén s lacným polyesterom, v ktorom vaše telo nemôže dostatočne dýchať a nemá šancu zregenerovať sa?

Čítajte viac...

Ako udržať poriadok v kuchyni

Ako udržať poriadok v kuchyni S kuchyňou si často spájame vôňu úžasného jedla a pocit domova. Ale, čo všetko je za tým, vieme často len my, ženy. Trávime tu nemálo času, kým rodina zasadne k obedu a vychutná si mamine jedlo v čistučkej a príjemnej kuchyni. Varíme a upratujeme dookola. Kuchynská útierka je naša najdôvernejšia kamoška. Ako udržať v kuchyni poriadok a nestať sa jej rukojemníčkou?

Čítajte viac...

Háčkované plavky sú hitom leta

Háčkované plavky sú hitom leta Leto, prázdniny, dovolenka. Ženy pred odchodom na ňu čaká neľahká úloha, zohnať si super plavky. Nie hocijaké. Také, ktoré nielen padnú do oka a sadnú na telo, ale pohladia aj našu ženskú dušu. Budú nevtieravo krásne, zmyselné a bez pochýb neprehliadnuteľné. Iné ako všetky. Ručne háčkované plavky s nádychom umeleckého diela. Presne také sa rodia pod rukami Gabiky, ktorú poznáte z Gabongy.

Čítajte viac...

Prečo nakupovať online?

Prečo nakupovať online? Virtuálny svet zasiahol posledné roky do života každého z nás, či sa nám to páči, alebo nie. Namiesto vystávania na pošte, posielame emaily, namiesto osobného zoznamovania, sa viac zoznamuje online, namiesto behania po nákupoch, radšej nakupujeme online z pohodlia obývačky.

Čítajte viac...

Ako predĺžiť životnosť a vôňu sviečky?

Ako predĺžiť životnosť a vôňu sviečky? Možno ste netušili, ale aj horenie sviečky má svoje pravidlá. Keď sa bavíme o kvalitných sviečkach Yankee Candle s prírodným voskom, poznáte ich aj podľa toho, že horia krásnym čistým plameňom a pri správnom horení nezanechávajú sadze. Ak si takúto kvalitnú vonnú sviečku kúpite, už nebudete chcieť inú. Určite si budete želať, aby vám horela a voňala čo najdlhšie.

Čítajte viac...

Vplyv vôní na človeka

Vplyv vôní na človeka Ako na vás pôsobí vôňa čerstvo zaliatej rannej kávy? Vonia vám váš partner? Skúšali ste si niekedy v zime privoňať k opaľovaciemu krému? Skúste to, ocitnete sa na chvíľu na slnkom zaliatej pláži. Vôňa, vôňa, vôňa... Prezradíme vám pár zaujímavostí o účinkoch vôní a vonných sviečok.

Čítajte viac...

Ako najmenších naučiť hygiene?

Ako najmenších naučiť hygiene? Detský organizmus je po nástupe do škôlky vystavený mnohým nástrahám, baktériám, vírusom a tým pádom aj opakovaným ochoreniam. Najúčinnejšou prevenciou detských chorôb je podľa lekárov dodržiavanie hygienických návykov. Na nás rodičoch je, aby sme ich to hravou formou naučili. Umývať si ruky, zúbky, používať svoj vlastný detský uteráčik, mydlo niekoľkokrát denne, nielen po toalete... Poradíme vám pár trikov, ktoré zaručene zafungujú.

Čítajte viac...

Ako si vybrať správnu posteľnú plachtu / Aký rozmer plachty je najlepší pre váš matrac?

Ako si vybrať správnu posteľnú plachtu / Aký rozmer plachty je najlepší pre váš matrac? Vaša spálňa nemusí byť len miestom na prespanie. Vneste do nej vyšší štandard. Poradíme vám, ako vďaka správne zvolenej napínacej plachte dosiahnete viac pohodlia, krajší tvar postele, aj komfortnejší spánok. A keďže najobľúbenejšie a najvyhľadávanejšie sú napínacie plachty s gumičkou (Jersey), budeme sa baviť hlavne o nich. Len Gabonga ich ročne predá niekoľko tisíc kusov.

Čítajte viac...

Detská izba Paw Patrol – Tlapková hliadka sa stala hitom

Detská izba Paw Patrol – Tlapková hliadka  sa stala hitom Ktoré dieťa nezatúžilo raz po malom šteniatku? Ak to vaše, tak potom asi ešte nevidelo Paw Patrol – Tlapkovú hliadku. Ale tomu sa dá ťažko uveriť, pretože tento animovaný príbeh sa stal hitom detí na celom svete. Každé dieťa by chcelo mať doma takých štvornohých záchranárov, alebo sa aspoň raz stať záchranárom. Jedno, či druhé, mu však môžete splniť hneď. Vyčarujte mu na Vianoce detské kráľovstvo s motívom Paw Patrol.

Čítajte viac...

Ako vybrať detskú hraciu podložku?

Ako vybrať detskú hraciu podložku? Bábätko začne veľmi rýchlo vnímať hračky. Po prvých troch mesiacoch navyše prekvapovať každý deň niečím novým. Zrazu je živšie, aktívnejšie, vnímavejšie. Ani sa nenazdáme a pretočí sa z chrbátika na bruško. A čo teraz?

Čítajte viac...

Moderná zimná spálňa

Moderná zimná spálňa Žijeme rýchle a náročné dni, často plné stresu. O to viac, že v zime nám chýba slniečko, rýchlejšie sa stmieva, únava prichádza skôr. Večer zaspávame s tým, že ráno vstaneme čerstvejší a vitálnejší.

Čítajte viac...

Šťastné, veselé, flanelové, nielen vianočné obliečky

Šťastné, veselé, flanelové, nielen vianočné obliečky Čoskoro nastane čas, keď zima bez opýtania zaklope na dvere. Či sa nám to páči, alebo nie, jeseň sa rozbieha v plnom prúde. Ako posledné roky, tak aj tento, prezujeme sa zo sandál rovno do čižiem a ani sa nenazdáme, sú tu Vianoce. A k nim patrí dobré jedlo, rodinná pohoda, snehová prikrývka, horúci čaj a chuť zababušiť sa po uši do teplých perín.

Čítajte viac...

Orientácia spálne –výhody a nevýhody jednotlivých orientácií

Ak žijeme v staršom mestskom byte, je jeho orientácia daná k svetovým stranám umiestnením bytu v dome. Niekedy môžeme mať byt otočený do ulice a inokedy do vnútrobloku.

Čítajte viac...

Detská izba ako z ríše rozprávok

Detská izba ako z ríše rozprávok Pamätáte si na časy, keď vám ako malým deťom čítali starí rodičia či rodičia rozprávky na dobrú noc? Tri vlasy Deda Vševeda, Snehulienka a 7 trpaslíkov alebo Tri prasiatka. Tieto klasické rozprávky patria k obľúbeným dodnes. Doba sa však pohla dopredu.

Čítajte viac...

Novinky pre váš lepší domov

Zaregistrujte sa a získajte pravidelne horúce novinky, inšpirácie a skvelé akciové ponuky pre váš domov plný krásy a pohody. Zoznámte sa so zásadami ochrany osobných údajov

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info