Zloženie posteľnej bielizne

Posteľná bielizeň - materiály a zloženie

Bavlna, bavlnený satén, froté, jersey, atď. To sú pojmy, ktoré nájdete pri každom produkte na našej stránke. Tu nájdete stručnú charakteristiku použitých materiálov. 

 

Temer všetky posteľné obliečky na stránke www.gabonga.sk sú vyrobené zo 100% bavlny. Len pri drvivej menšine obliečok je použitý iný materiál ako bavlna, alebo kombinácia iného materiálu s bavlnou. Použitý materiál je vždy uvedený pri každom výrobku.

 


Bavlna – temer každé posteľné obliečky v našom e-shope sú vyrobené zo 100% bavlny. Bavlna je používaná na výrobu ľahkých textílií celé tisícročia. Bavlna patrí svojou úžitkovosťou medzi obľúbené materiály a zároveň medzi najdôležitejšie prírodné vlákna. Na posteľné obliečky, ktoré predávame bola použitá výhradne kvalitná bavlna.

 

Bavlna DeLuxe – kvalitná bavlna, zušľachtená mercerovaním, tzn. vyššiu pevnosť, afinitu k farbivám (veľmi dobré spojenie farbiva s látkou), lesk použitej priadze a jeho príjemný omak. K potlači sú použité najmodernejšie re-aktívne farby, ktoré sa aktívne spájajú s látkou. Posteľné obliečky splňujú požiadavky trhu, ktorého základom je ponúknuť medzičlánok medzi klasickou bavlnou a bavlnou so saténovou úpravou.

 

Bavlnený satén – Luxusný materiál z vysoko kvalitnej česanej bavlnenej priadze. Bavlnený satén je teda veľmi kvalitná bavlna, kvalitne spracovaná. Posteľné obliečky z bavlneného saténu sa vyznačujú menšou hmotnosťou. Sú jemné a príjemné na dotyk. Niektoré posteľné obliečky z bavlneného saténu sa vyznačujú decentým leskom. Posteľné obliečky z bavlneného saténu sú z bavlny!

Pozor! Bavlnený satén nie je polyester.

 


Krep – krepové posteľné obliečky sú vyrobené zo 100% bavlny. Použitá je plátnová väzba a vyrobené sú tradičným krepováním. Krepové obliečky nie je potrebné žehliť, čo je ich poprednou výhodou.

Novinky pre váš lepší domov

Zaregistrujte sa a získajte pravidelne horúce novinky, inšpirácie a skvelé akciové ponuky pre váš domov plný krásy a pohody. Zoznámte sa so zásadami ochrany osobných údajov

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info