Ošetrovanie a starostlivosť – 3. Časť: Ako jednoducho oprať poťah na matrac

V tejto časti si ukážeme, ako jednoducho oprať poťah matraca. Konkrétny postup, konkrétne produkty a jasný výsledok

Ošetrovanie a starostlivosť – 3. Časť: Ako jednoducho oprať poťah na matrac

Budeme hovoriť o moderných matracoch, ktoré majú snímateľný poťah. Ten má plniť viac funkcií:
• ochraňuje matrac proti množeniu parazitov a roztočov
• kryje matrac proti zašpineniu
• zaisťuje správnu hygienu matraca
• estetická funkcia

Poťah je potrebné pravidelne udržiavať, aby dlho matrac vydržal a spĺňal to, na čo sme si ho kúpili. Kvalitné matrace majú cenu niekoľko sto eur a preto je starostlivosť dôležitá. Ako údržba sa počíta pravidelné pranie, čistenie a príležitostné vysávanie.
Pravidelná údržba by mala prebiehať minimálne 1x za rok odobratím poťahu a jeho následnom vyčistení alebo opraní. Opäť je dôležité v prvom rade dodržiavať pravidlá ošetrovania predpísané výrobcom, ktoré nájdeme na štítku. Väčšinou je poťah opatrený klasickým zipsom, ktorý sa dá rozopnúť po obvode matraca.
Ak štítok nenájdete, môžete poťah oprať veľmi jednoducho. Pozrite sa na obrázok.

 

Vľavo je vypraný poťah matraca, ktorý žiari bielou farbou. Na pravej strane je poťah matraca ešte neopraný. Áno, sú to dva poťahy. Avšak aj ten na ľavej strane bol rovnako znečistený ako ten na pravej strane.

Poťah, ktorý chcete oprať môže byť tak veľký a ťažký, že pranie v práčke môže byť veľmi komplikované. Poťah, ktorý je na ľavej strane na fotografii, bol vložený do vane a namočený do horúcej vody. No skôr ako sme tam vložili poťah matraca, sme do vane vložili pracie kapsuly Persil DuoCaps. Jednu na začiatok a jednu ešte potom, keď už bolo vody dosť a poťah matraca bol komplet namočený. Biela bola naozaj biela po cca. dvoch hodinách, kedy už voda značne znížila svoju teplotu. Potom sme poťah matraca kompletne poriadne vysprchovali, aby sme ho zbavili zvyškov prášku. Už len vysušiť.
Nezabudnite na dôkladné vysušenie. Poťahy s podielom polyesteru schnú najrýchlejšie, kým poťahy s vyšším obsahom bavlny dlhšiu dobu. Vždy je dôležité nechať poťahy riadne vyschnúť.

Takže ako môžete vidieť, poťah matraca môžete jednoducho oprať. Kapsuly Persil DuoCaps a teplá voda spôsobia, že poťah bude opäť biely a bez škvŕn.

 

 

 

Darčeková poukážka

Bezpečný nákup

Veľkoobchod

Hotelový program

Novinky pre váš lepší domov

Zaregistrujte sa a získajte pravidelne horúce novinky, inšpirácie a skvelé akciové ponuky pre váš domov plný krásy a pohody.

Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie