Ako si vybrať správnu posteľnú plachtu / Aký rozmer plachty bude najlepší pre môj matrac?

Vneste do svojej spálne vyšší štandard! Poradíme vám, ako si správne vybrať posteľnú napínaciu plachtu pre vašu maximálnu spokojnosť a spokojný spánok. Venovať sa budeme napínacím plachtám s gumičkou (Jersey), ktoré patria k najobľúbenejším a najpredávanejším na našom trhu. Len Gabonga.sk ich ročne predá niekoľko tisíc kusov.

Ako si vybrať správnu posteľnú plachtu / Aký rozmer plachty bude najlepší pre môj matrac?

Ako zvoliť perfektnú plachtu na posteľ?

Nie je plachta ako plachta. Až 80% ľudí si kúpi správnu plachtu na posteľ. Patríte do tejto skupiny? Niekedy sa stretávame aj so zaužívaným názvom prestieradlo. V každom prípade, či už hovoríme o plachte na posteľ alebo o prestieradle na posteľ, rozprávame sa na rovnakú tému. Otázka, ktorú si však pokladáme znie: Ako si ale vybrať tú správnu plachtu? Plachtu, pri ktorej sa nemusíme obávať, že by sme sa stretli s niektorým z týchto problémov:

  • plachta sa 3-krát vyprala a zmenila farbu z tmavo-modrej na bledo-modrú
  • plachta bola krásne elastická a po pár mesiacoch je plachta vyťahaná
  • kvalita opracovania je veľmi nízka
  • všitá guma na plachte sa roztrhla
  • plachta nie je pekne natiahnutá a nesadne dobre posteli

Toto sú zlé skúsenosti zákazníkov, ktorí si kúpili nekvalitnú plachtu, či nesprávny rozmer. Problémov, ktoré sa môžu vyskytnúť je však omnoho viac. Ak si kúpite zlú plachtu, nemôžete od nej očakávať stálofarebnosť, príjemný materiál, vysokú kvalitu či pevnosť. Poučte sa z chýb iných a vyhnite sa negatívnym zážitkom. Myslite na to, že kvalita zväčša zodpovedá cene. Nie vždy však najdrahšia plachta musí byť aj najlepšia. Ideálne je vybrať si zlatú strednú cestu a zvoliť si posteľnú plachtu, ktorá bude odolná a sadne nielen vašej posteli, ale aj vášmu rozpočtu. Funkčné posteľné plachty na maximálne využitie a pohodové používanie nájdete v našej ponuke. Zistite viac!

 Kvalitná plachta je základ

Čo je materiál Jersey?

Jersey je najpredávanejší a mimoriadne obľúbený materiál pre posteľné plachty. Čím si svoju popularitu získal? Pomocou tohto fantasticky príjemného materiálu je možné vyrobiť plachty z hladkého úpletu. Jersey sa vyrába zo 100% bavlny a vyznačuje sa svojou jemnosťou. Plachty Jersey sú elastické a dobre sa naťahujú na posteľ vďaka gume, ktorú majú všitú po celom obvode. Kedy najlepšie vynikne ich dokonalosť? Plachty Jersey môžete používať k bavlneným, bambusovým, saténovým, krepovým aj flanelovým obliečkam. Vyskúšajte posteľné plachty Jersey aj vy! Uvidíte, že neoľutujete. Chcete dopriať plachty najvyššej kvality aj svojim drobcom? Dostupné sú Jersey plachty do postieľok pre najmenších.

napínacia-plachtička

 

Referencia zákazníka na naše plachty

Dobrý deň,

Pani Gabika, plachty sú nádherné, farebne snáď úplne identické z internetu a s kvalitou som maximálne spokojná, dúfam, že aj po praniach ostanú v pohode, nie ako tie lacné z obchodu s potravinami, že po dvoch rokoch sa robia dierky na plachte. Ešte raz Vám ďakujem za ochotu a výjdenie v ústrety zaslaním v mnou požadovanom termíne. Viem, že keď by som sa rozhodovala pre plachty, určite len cez Vás.

Prajem všetko dobré a pekný začiatok týždňa.

S pozdravom Iveta D.

  

Aký rozmer posteľnej plachty potrebujem na svoj matrac?

Už ste si zvolili materiál a farbu posteľnej plachty, ktorá poslúži vašej spálni? Výborne. Prvé kroky máte úspešne za sebou. Nemej dôležité je však aj výber správneho rozmeru plachty. Pre vytvorenie mäkkého a pohodlného miesta na odpočinok, vám odporúčame poznať svoj matrac alebo matrace, na ktoré budete posteľnú plachtu navliekať. Pred kúpou posteľnej plachty si matrace odmerajte. Je úplne zbytočné, že ste si vybrali peknú farbu plachty v obchode, keď napokon nebude pekne natiahnutá. Pokiaľ plachta nebude dobre sedieť na matraci, skôr sa znehodnotí a spánok nebude komfortný. Pri nesprávnom výbere rozmeru plachty sa vám bude javiť aj kvalitná plachta ako nekvalitná. Pohodlie bude nižšie, kvôli výberu príliš malej alebo naopak príliš veľkej plachty.

Čo je teda potrebné si všímať pri zisťovaní veľkosti matraca? Dôležité sú tri rozmery. Šírka, dĺžka a výška matraca. Ak ste si zmerali matrac, vyberte si podľa tabuľky. Platí to v prípade, ak uvažujete o kvalitnej napínacej plachte z materiálu Jersey od značky Amitesse.

Plachty Jersey Amitesse, ktoré nájdete v našej ponuke sú vhodné na dĺžku matraca 200 cm a na výšku matraca do 25cm. Samozrejmosťou je, že aj po natiahnutí bude plachta ešte stále zahrnutá dolu pod matracom a nebude sa z neho sama sťahovať a ani vytŕčať.  

 

plachta-jersey-s-gumou

 

Aké sú najčastejšie chyby pri výbere plachty na posteľ?

Zákazníci preferujú príliš veľké plachty a často ich aj kupujú. Hľadajú rozmery 220x200cm či 220x220cm. Mnohokrát úplne zbytočne, lebo kupujú väčší rozmer plachty ako v skutočnosti potrebujú. Dobrovoľne sa pripravujú o pohodlné lôžko na spanie len preto, že ich prenasledujú obavy, týkajúce sa zahnutia plachty. Majú myšlienky ako:

  • aby plachta netrčala
  • aby bola pekne zahnutá až pod matrac
  • radšej väčšia ako menšia
  • s väčšou nič nepokazím
  • len nech nie je malá

Tieto predsudky sú neopodstatnené. Ako to vieme? Máme to štatisticky potvrdené! Urobili sme prieskum rozmerov matracov predávaných v SR a ČR. Výsledok? Viac ako 97% matracov disponuje dĺžkou do 200 cm a 95% matracov v slovenských a českých domácnostiach má výšku do 20 cm.

 

Samozrejme, z výsledkov vyplýva, že sa nájde aj zopár matracov nadštandardných rozmerov, s dĺžkou viac ako 200 cm a výškou viac ako 25 cm. Vtedy má zmysel hľadať aj nadštandardnú plachtu. V takýchto výnimočných prípadoch je skvelou voľbou elastická plachta v kvalite Superstretch alebo plachta vyrobená na mieru. Plachty SuperStretch s obsahom elastanu krásne natiahnete aj na matrac vysoký 30cm. Plachta musí na matrac sadnúť. To je základ. Zákazník by sa mal preto pri kupovaní posteľnej plachty riadiť podľa rozmerov matraca. V prípade pochybností je lepšie sa opýtať predávajúceho.

 Hity pre Vaše Byty

 

Ktoré vlastnosti je potrebné si všímať pri výbere plachty na posteľ?

Stálofarebnosť

Nebolo by fajn, ak by mala posteľná plachta kúpená pred rokom má stále rovnakú farbu? Posteľné Jersey plachty značky Amitesse túto vlastnosť majú. Farbenie môže byť priamkové alebo reaktívne. Aký je medzi nimi rozdiel? Podozrivo nízka cena plachty môže naznačovať, že materiál je farbený priamkovým farbením. V konečnom dôsledku je viac ako pravdepodobné, že farba môže zmeniť skôr či neskôr svoj odtieň. Naopak, reaktívne farbenie materiálu zabezpečí stálofarebnosť materiálu a posteľná plachta si udrží svoj farebný odtieň, ktorý mala pri kúpe. Reaktívne farbenie látky je použité pri všetkých plachtách Amitesse.

spravny vyber plachty

Materiál

Jersey, Froté, Superstretch, Thermo alebo satén? Posteľné plachty sa dnes vyrábajú v mnohých prevedeniach. Voľba je len na vás. Vyberte si ten najpríjemnejší materiál, po ktorom vám srdce piští! Najpredávanejšie sú napínacie plachty Jersey, ktoré sú vyrábané zo 100% bavlny. Čo je ich kľúčom k úspechu? Fantasticky sadnú na matrac, na dotyk sú čarovne hebké, po ich obvode je všitá guma a cenovo sú veľmi výhodné. Chcete vedieť, aké sú medzi jednotlivými materiálmi rozdiely? Poďme sa spolu mrknúť sa na materiály trošku bližšie:

 

Jersey plachty sú u nás najpredávanejšie plachty. Na ich výrobu je použitá 100% bavlna. Okrem toho sú úžasne hladké a veľmi praktické. Jersey plachty nemusíte žehliť. Jednoducho ich natiahnete na posteľ. Vďaka všitej gume po celom obvode posteli perfektne sadnú. Sú ideálne na celoročné používanie. Perfektne vám poslúžia počas horúcich letných dní, ale aj v chladnejších mesiacoch. Máte radi teplo v posteli? Siahnite po jedinečných thermo plachtách. Oceníte ich najmä v zime. Plachty Thermo Jersey regulujúce teplotu vás parádne zahrejú!

 

Froté plachtám patrí druhé miesto v rebríčku obľúbenosti. A to skutočne zaslúžene. Aj keď už pri ich výrobe nie je použitá 100% bavlna, stále sú veľmi odolné a kvalitné. Nie je nutné ich žehliť. Zväčša ide o kombináciu bavlny (80%) a polyesteru (20%). Froté plachty sú hrejivé a vhodné do chladnejšieho obdobia, avšak neodporúčame ich pre veľmi citlivých ľudí. Plachty z froté materiálu tiež nie je vhodné používať v kombinácii s obliečkami z bavlneného saténu.

 

Jersey plachty s elastanom majú rovnaké praktické vlastnosti ako bežné plachty Jersey. Ich výhoda súvisí s prímesou približne 3% elastanu. Zvyšok materiálu použité pri výrobe týchto plachiet je bavlna. Práve elastan pridaný do bavlny zabezpečí vyššiu elasticitu a pevnosť a vyššiu tvarovú stálosť aj po dlhom čase. Obchodný názov pre elastan je lycra. Ak sa niekde stretnete s lycrou a inde zase s elastnom, nebuďte prekvapení. Stále pôjde o rovnakú prímes. Jersey plachty s elastanom sú veľmi vyhľadávané náročnými zákazníkmi pre ich kvalitu, pružnosť a dlhú životnosť. Obľúbené sú aj v krajinách západnej Európy, kde je na trhu množstvo vysokých matracov. Plachty Jersey SuperStretch s elastanom natiahnete dokonca aj na matrace výšky až 30cm. Zaobstarajte si ich aj vy!

 

Saténové plachty sú dokonale jemné, hebké, mäkké a veľmi príjemné na dotyk. Plachty na posteľ zo saténu sa síce nevyznačujú elasticitou, avšak sú pevné a odolné. Väčšina saténových plachiet sa vyrába s gumičkou. Ak si zoženiete kvalitné saténové plachty z bavlnenej priadze bude sa vám spať doslova ako v bavlnke. Vychutnajte si luxus, ktorý vám môže dožičiť iba dotyk saténu na vašej pokožke.

farebné plachty

Ako správne ošetrovať plachty na posteľ?

Kvalitné napínacie plachty na posteľ spoznáte aj podľa toho, pri akej teplote ich môžete prať. Štandardom je odporúčané pranie pri 40 stupňoch v domácom prostredí. Ideálne je, ak výrobca povoľuje pranie pri 60 stupňoch. Naznačuje to kvalitu a tiež skutočnosť, že verí svojmu produktu. Plachty značky Amitesse môžete prať pri 60 stupňoch a výrobca garantuje ich kvalitu a stálofarebnosť. Doprajte si to najlepšie!

 

Kvalitné plachty nájdete v našom obchode. Kliknite na obrázok. 

plachty na posteľ

Plachty na posteľ

 

 

Zaujal vás tento článok? Mohol by byť užitočný pre niekoho z vášho okolia?

Zdieľajte ho:

 

 

Darčeková poukážka

Bezpečný nákup

Veľkoobchod

Hotelový program

Novinky pre váš lepší domov

Zaregistrujte sa a získajte pravidelne horúce novinky, inšpirácie a skvelé akciové ponuky pre váš domov plný krásy a pohody. Zoznámte sa so zásadami ochrany osobných údajov

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info