Užitočné články, postrehy, tipy a rady

Nechajte sa inšpirovať našimi postrehmi z oblasti bytového textilu i bežného života. Tu nájdete veľa odpovedí na veľa otázok, ako aj úvahy z bežného života. Ak ste aj napriek tomu nenašli to, čo ste hľadali, napíšte na info@gabonga.sk 

Škandinávsky štýl bývania – módny hit interiérov

Škandinávsky štýl bývania – módny hit interiérov Obrovským hitom v interiérovom dizajne je momentálne škandinávsky štýl. Mimoriadnej popularite sa teší už niekoľko rokov a zdá sa, že sa pomaly stáva akousi klasikou. Dotvára čoraz viac domácností a dokonca aj kancelárskych priestorov. Snúbi v sebe klasický vzhľad, kúsok retra, luxusu, trend a zároveň minimalizmus. Neobávajte sa ho, vôbec nemusí chladiť.

Čítajte viac...

Vychytávky do spálne, ktoré si zamilujete

Vychytávky do spálne, ktoré si zamilujete Keď si uvedomíme, že spálňa je miestnosť, kde strávime tretinu svojho života, je určite nutné sa zamyslieť nad tým, aké doplnky nás v nej obklopujú a hlavne, či sa tam cítime príjemne. Základom je samozrejme pohodlná posteľ, no určite treba venovať pozornosť aj správnemu osvetleniu v spálni a v neposlednom rade doplnkom. Tie by nemali byť rušivé, ale správne dotvárať atmosféru našej spálne.

Čítajte viac...

Najkrajšie inšpirácie na detské posteľné obliečky

Najkrajšie inšpirácie na detské posteľné obliečky Miluje vaša malá princezná Disney postavičky, ako napríklad Elsu a Annu z Frozen či Minnie? A váš malý neposedko zase fandí Spidermanovi, Leviemu kráľovi či slávnemu červenému autíčku s menom Blesk McQuinn? Alebo sa vaša ratolesť najradšej chichoce s vtipnými Mimoňmi?

Čítajte viac...

Ako nalepiť tapety na stenu?

Ako nalepiť tapety na stenu? Tapety na stenu sú moderným spôsobom, ako premeniť svoj príbytok na originálne miesto plné života. Medzi najkrajšie patria 3D tapety, ktorých grafika je dokonale prepracovaná do úplných detailov. Dilemou však je, ako 3D tapety nalepiť na stenu. Mnoho ľudí má obavy z nákupu tapiet na stenu, pretože ich odrádza predstava komplikovaného lepenia. A pritom je to také jednoduché! 3D Tapety pohodlne dostanete na stenu sami pomocou špeciálneho lepidla.

Čítajte viac...

Bez chémie, za pár centov: gazdinky, takto zachováte posteľné prádlo svieže

Bez chémie, za pár centov: gazdinky, takto zachováte posteľné prádlo svieže Nie je nad príjemný pocit, keď si líhate do čerstvo zakúpenej posteľnej bielizne. Potom prichádza prvé pranie, ktoré je často sprevádzané sklamaním.

Čítajte viac...

Ako si vybrať správny vankúš?

Ako si vybrať správny vankúš? Spánok zaberá tretinu z nášho života, preto by sme rozhodnutie o vhodnom vankúši nemali podceňovať. Správny tvar vankúša ovplyvňuje kvalitu nášho spánku a, povedzme si úprimne, nikto sa nechce každé ráno budiť dolámaný, ale svieži a odpočinutý. Ako sa však v širokom sortimente zorientovať a na čo si pri výbere vankúša dať pozor?

Čítajte viac...

Bambus je super, bambus je BIO. A čo viskóza? Aká je?

Bambus je super, bambus je BIO. A čo viskóza? Aká je? Viskóza je super, tiež BIO a je “naša”. :-) Bambus je veľmi populárny. Stretávame sa s ním veľmi často pri ponožkách, uterákoch a osuškách. Každý, kto mal raz možnosť používať takýto výrobok (ponožky, uterák, utierky) si veľmi pochvaľoval. Prečo? Lebo bambus je…… taký a taký. Je výborný, je bio, ma vysokú savosť.

Čítajte viac...

Bambusové uteráky a osušky. Aké sú?

Bambusové uteráky a osušky. Aké sú? Oplatí sa vám kupovať bambusové uteráky? Aké sú ich výhody alebo nevýhody oproti klasickým bavlneným uterákom? V tomto texte si zodpovieme základné otázky ohľadom bambusu a jeho využitia v textilnom priemysle, konkrétne pri bambusových uterákoch a osuškách.

Čítajte viac...

Ošetrovanie a starostlivosť – 3. Časť: Ako jednoducho oprať poťah na matrac

Ošetrovanie a starostlivosť – 3. Časť: Ako jednoducho oprať poťah na matrac V predchádzajúcich častiach nášho seriálu o ošetrovaní a starostlivosti o posteľnú bielizeň a bytový textil sme sa oboznámili so základnými zásadami pre ošetrovanie a vyvrátili sme mýty, ktoré kolujú v súvislosti s touto témou. V poslednej časti našej trilógie si ukážeme, ako jednoducho oprať chránič matraca. Prinášame vám kompletný popis účinného postupu a tipy na konkrétne produkty. A nielen to. Predvedieme vám aj jasný výsledok!

Čítajte viac...

Novinky pre váš lepší domov

Zaregistrujte sa a získajte pravidelne horúce novinky, inšpirácie a skvelé akciové ponuky pre váš domov plný krásy a pohody. Zoznámte sa so zásadami ochrany osobných údajov

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info